Trwa ładowanie...
ycipk-2i6dbs

Orki, delfiny, surykatki i papugi. Niezwykły park rozrywki przyciąga na Teneryfę

Istnieje od 45 lat i nieprzerwanie przyciąga turystów z całego świata. Loro Parque to jeden z największych parków rozrywki w Europie - miejsce absolutnie niezwykłe, które dla wielu staje się głównym powodem przyjazdu na Teneryfę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spotkanie z orką to jedna z największych atrakcji Loro Parque
Spotkanie z orką to jedna z największych atrakcji Loro Parque (Shutterstock.com, Fot: Mike Price)
ycipk-2i6dbs

Szklane tunele, w których ryby z całego świata pływają nad głowami spacerowiczów, wybiegi z aligatorami, flamingami, gorylami czy surykatkami. Wszystko to można zobaczyć w słynnym Loro Parque. Nie jest to jednak typowe zoo. Prawdziwym hitem są pokazy delfinów, orek, papug i lwów morskich. Wszystkie przyciągają turystów, ale szczególnie intrygujące są te, w których głównymi bohaterami są orki.

– To niecodzienny pokaz, bo opiekunowie i trenerzy pokazują, jak komunikować się z orkami przez specjalnie opracowany system dźwiękowy – tłumaczy Klaudyna Mortka z Wakacje.pl. – Co ciekawe, inny system został opracowany specjalnie do komunikacji z niesłyszącymi orkami – polega na komunikatach świetlnych.

ycipk-2i6dbs
Szklane tunele z rybami to jedna z atrakcji Loro Parque Shutterstock.com
Podziel się

Wizyta w Loro Parque to naprawdę wyjątkowe przeżycie dla każdego. Na miejscu można spędzić cały dzień i wciąż nie mieć dość. Poza pokazami i możliwością obserwacji zwierząt i mieszkańców mórz i oceanów, na w parku można także wybrać się do kina 3D, na minirollercoaster dla dzieci oraz do ogrodu ze storczykami.

- Park znajduje się na północy wyspy, jednak bardzo łatwo dostaniemy się tam z turystycznego południa. Niemal każdy hotel i biuro podróży oferują taką wycieczkę, podobnie jak biura miejscowe – mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl. - Transport będziemy mieli zapewniony bezpośrednio spod hotelu. Po całej wyspie kursuje bezpłatny autobus, który w określonych godzinach zabiera chętnych na miejsce. Warto wybrać się rano, bo park gwarantuje całodzienną rozrywkę dla każdego.

ycipk-2i6dbs
Podczas pokazów w Loro Parque każdy może pogłaskać bohaterów, a nawet dać im buziaka Shutterstock.com
Podziel się

Za tygodniową wycieczkę z Polski na Teneryfę zapłacisz od 1259 zł. Bilet całodzienny do Loro Parque dla dorosłego kosztuje 35 euro, a dla dziecka 24 euro. Naprawdę warto!

Zobacz też: Największe atrakcje Wysp Kanaryjskich.

ycipk-2i6dbs

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2i6dbs

ycipk-2i6dbs
ycipk-2i6dbs