Ośno Lubuskie. Afrodyta. Gdzie zadbać o urodę
Ponad 750-letnia historia miasteczka ma swoje potwierdzenie w kilku ciekawych zabytkach. W mieście zachowały się średniowieczne mury obronne zbudowane z głazów narzutowych (mają długość 1350 m i 12 baszt), a najstarszą budowlą jest okazały kościół św. Jakuba z 1298 roku. Historyczną przeszłość okolicy można odnaleźć również w pobliskich miejscowościach: Gronowie, Połęcku, Siennie, Świniarach i Radachowie. Ośno Lubuskie. Co na nas tu czeka?
Ponad 750-letnia historia miasteczka ma swoje potwierdzenie w kilku ciekawych zabytkach. W mieście zachowały się średniowieczne mury obronne zbudowane z głazów narzutowych (mają długość 1350 m i 12 baszt), a najstarszą budowlą jest okazały kościół św. Jakuba z 1298 roku. Historyczną przeszłość okolicy można odnaleźć również w pobliskich miejscowościach: Gronowie, Połęcku, Siennie, Świniarach i Radachowie.
Konwalie
Na przełomie XIX i XX wieku Ośno specjalizowało się w produkcji bulw konwalii. W najlepszych czasach 6-7 milionów bulw trafiało co roku na rynek europejski i amerykański. Ośno ochrzczono wówczas mianem konwaliowego miasta, a jego mieszkańców konwaliowymi królami.
Centrum Odnowy Biologicznej Spa Afrodyta
Hotel położony jest nad brzegiem jeziora Raczynek, na Pojezierzu Lubuskim, składa się z dwóch obiektów. W głównym mieszczą się gabinety odnowy biologicznej, basen i restauracja. W drugim znajduje się sala konferencyjno-kominkowa i miejsca noclegowe. Pensjonat jest autoryzowanym ośrodkiem firmy Thalgo. Oprócz typowych zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, takich jak maski termiczne, zabiegi z mikronizowaną algą, z kolagenem czy liftingujących (Thalgolift), przeprowadzane są też zabiegi wygładzania zmarszczek za pomocą botoksu i preparatu Restylane. Pielęgnacja ciała obejmuje mezoterapię, zabiegi na dłonie, programy wyszczuplające, ujędrniające, likwidujące cellulit, a także peelingi i zabiegi złuszczające. Nowoczesna aparatura do endermologii, FutureTec, T-Away i Thalgoslim pozwala na wykonanie nowoczesnych, bardziej spektakularnych zabiegów. Bogata oferta masaży, także egzotycznych, z pewnością zadowoli miłośników tej formy terapii manualnej. Do wyboru są m.in. masaż wykonywany za pomocą zimnych i gorących
kamieni, masaż ajurwedyjski, indonezyjski, a także Shirodhara, zabieg polegający na masażu czoła za pomocą strumienia ciepłego oleju według określonego rytuału.
Można korzystać z hydroterapii: z jacuzzi, masażu podwodnego, z hydromasażu stóp i łydek lub wziąć prysznic Vichy. Proponowane tu zajęcia ruchowe obejmują Nordic Walking, gimnastykę oraz aqua aerobik. Panowie powinni zainteresować się męską linią pielęgnacyjną (Thalgo Men) – zabiegami wykorzystującymi regenerujące właściwości algi zielonej. Ciekawy jest też autorski program „Zdrowo i aktywnie”, czyli wczasy odchudzające. Ma on na celu zmniejszenie masy ciała i wysmuklenie sylwetki. Na miejscu można zrobić hennę, makijaż permanentny, manicure i pedicure, zrelaksować się w saunie lub solarium. W pensjonacie działa też studio fryzjerskie Kadus, w którym jedną z wykonywanych usług jest SPA na włosy.
Restauracyjne menu łączy smaki kuchni francuskiej, włoskiej, greckiej i polskiej. Pieczywo wypiekane jest we własnej piekarni, owoce i warzywa pochodzą z ekologicznych upraw, a ryby z własnych stawów. Turnusy są weekendowe (520-570 zł) lub 6-dniowe (1005-1145 zł).
*Centrum Odnowy Biologicznej SPA Afrodyta *ul. Grunwaldzka 46
69-220 Ośno Lubuskie
(95) 757 62 81–86
pensjonat@pensjonat-afrodyta.pl+'?' ) www.pensjonat-afrodyta.pl, www.afrodyta-spa.pl
Okolica
Park Narodowy Ujście Warty (ok. 10 km). Na spacer warto wybrać się ścieżką przyrodniczą „Ptasi szlak” (2 km, dojazd od Słońska).
Dłuższy jest szlak „Na dwóch kółkach przez Polder Północny” (30 km, dojazd od Witnicy drogą w kierunku Lemierzyc). Zmotoryzowani mogą wizytę w parku rozszerzyć o przystanek w Dąbroszynie, gdzie warto zwiedzić zespół pałacowo-folwarczny z końca XVII wieku, oraz w Kostrzynie, by odwiedzić Muzeum Przyrodnicze i „Kostrzyńskie Pompeje” (ruiny starego Kostrzyna i twierdzy).
Seria: Miejsca niezwykłe
Tytuł: Zamki, turnieje, rycerze
Autor: Paweł Komorowski, Jarosław Kurkowski