Trwa ładowanie...

Pałac Buckingham pokazał zdjęcie w trakcie remontu. "Jest lepiej niż było"

Trwa zaplanowany na wiele lat i prawie 2 mld zł remont pałacu Buckingham. Instagramowe konto rodziny królewskiej pokazuje obecny stan pomieszczeń przygotowywanych do remontu. Niektórym podoba się bardziej w trakcie niż przed jego rozpoczęciem.

Pałac Buckingham pokazał zdjęcie w trakcie remontu. "Jest lepiej niż było"Źródło: Shutterstock.com
d3vsn8s
d3vsn8s

To największy remont królewskiego pałacu w sercu Londynu od czasu, kiedy trzeba było zabezpieczyć budynek po bombardowaniach drugiej wojny światowej. "Metamorfoza" trwa już od 2017 r., kosztuje ogromne pieniądze - 417 mln funtów (ok. 2 mld zł) - i zaplanowana jest tak, by królowa Elżbieta II nie musiała wyprowadzać się na czas remontu.

Z 52 sypialniami królewskimi, 188 dla służby, 92 biurami i 78 łazienkami nie jest to takie trudne, dlatego do remontu przeznaczane są kolejne fragmenty pałacu. Obecnie renowację przechodzi wschodnie skrzydło. Mieści ono między innymi balkon, z którego rodzina królewska pokazuje się poddanym.

Rodzina królewska za pośrednictwem mediów społecznościowych pochwaliła się zdjęciem "przed" i "w trakcie". Okazało się, że w tej reprezentacyjnej części pałacu znajdowało się trzy tysiące dzieł sztuki, a także kilkadziesiąt kandelabrów, lustra, zabytkowe zegary czy zasłony. Wszystkie te przedmioty wraz z meblami musiały zostać usunięte na czas remontu.

Internauci komentując zdjęcie nie mogą wyjść z podziwu: "nie wiedziałem, że tam są zielone ściany" – pisze jeden z nich, nawiązując do faktu, że na co dzień niewielka część powierzchni wyziera spod obrazów i draperii. Inni użytkownicy mediów społecznościowych sugerują pozostawienie w pomieszczeniu większej ilości wolnej przestrzeni oraz pozbycie się dywanów.

Pałac Buckingham został oddany do użytku w 1837 r., na kilkadziesiąt lat zanim modernistyczni architekci sformułowali zasady "mniej znaczy więcej" oraz "ornament to zbrodnia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vsn8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vsn8s