Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Pałac Pacółtowo – raj dla miłośników koni, natury i dyskretnej elegancji

Kiedy zwiedzimy już prawie cały świat, zobaczymy zabytki i poznamy egzotykę, zaczynamy rozumieć, że coraz mniej potrzebujemy podróży w celu "zobaczyć choć raz", a przestawiamy się na pragnienie odpoczynku. Wtedy zwykle zaczynamy szukać miejsc położonych bliżej, do których podróż nie zabiera wielu godzin, i które naprawdę odpowiadają naszym standardom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pałac w Pacółtowie to idealne miejsce na samotną ucieczkę i relaks, ale też na romantyczny wyjazd we dwoje
Pałac w Pacółtowie to idealne miejsce na samotną ucieczkę i relaks, ale też na romantyczny wyjazd we dwoje (Materiały prasowe, Fot: www.palacpacoltowo.pl)

Szukamy miejsc malowniczych, spokojnych i stworzonych tylko po to, byśmy mogli się zrelaksować. W Polsce ciągle jeszcze mamy do odkrycia wiele wspaniałych zakątków natury. W poszukiwaniu wyjątkowości, wysokiej jakości i spokoju, warto odwiedzić tę niezwykłą okolicę. Mamy tu naszą własną Umbrię czy Toskanię. Idealnym przykładem takiej krainy są Wzgórza Dylewskie, gdzie wśród wzgórz malowanych lasami, położony jest Pałac Pacółtowo.

   www.palacpacoltowo.pl
(www.palacpacoltowo.pl, Fot: www.palacpacoltowo.pl)

To miejsce magiczne, usytuowane zaledwie o dwie i pół godziny drogi z Warszawy, kameralne, spokojne i luksusowe. Kraina spokoju otoczona wzgórzami, łąkami i lasami.

Ośrodek jeździecki należący do Pałacu Pacółtowo organizuje zawody i wydarzenia jeździeckie, na co dzień można też pojeździć konno po terenach przepięknych Wzgórz Dylewskich, a 30 września fani kultury jeździeckiej będą mogli uczestniczyć w Hubertusie – dorocznym święcie jeźdźców, koni i miłośników natury. Tradycję narodzoną w XVIII w., która kazała gonić dziką zwierzynę, dzisiaj zastępuje tzw. lis, czyli jeździec, który ma przyczepioną na lewym ramieniu skórę lisa. Hubertus jest bardzo ważnym świętem jeździeckiej kultury. W Pałacu Pacółtowo to wydarzenie i dobra zabawa dla tych, którzy lubią celebrować każdą chwilę spędzoną na świeżym powietrzu, w doborowym towarzystwie, jednocześnie realizując swoje pasje.

   www.palacpacoltowo.pl
(www.palacpacoltowo.pl, Fot: www.palacpacoltowo.pl)

W tegorocznym programie znajdzie się tradycyjna gonitwa za przysłowiowym "lisem", kaskaderskie pokazy jeźdźców oraz kadryl – układy choreograficzne. Hubertus 2017 to również atrakcje dla tych, którzy nie czują się pewnie w siodle, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: pokazy koni fryzyjskich i sokolnictwa, wycieczki bryczką, a także tradycyjne biesiady, ogniska, strzelanie z łuku, animacja, zabawy dla dzieci i dorosłych. Imprezę poprowadzi Paweł Kleszcz

   www.palacpacoltowo.pl
(www.palacpacoltowo.pl, Fot: www.palacpacoltowo.pl)

Nie tylko aktywni pokochają to miejsce. Ci, którzy w dzisiejszym rozpędzonym świecie poszukują wyciszenia - w Pacółtowie znajdą sesje jogi, czas na medytacje, poznają techniki ajurwedy, a wreszcie oddadzą się odprężającym zabiegom kosmetycznym w tutejszym luksusowym spa. W Pacółtowie znajdzie się również coś dla fanów porannej lub wieczornej rozgrzewki w wodzie - 3 baseny - całoroczny i letni w ogrodzie. Wielbiciele joggingu mają do dyspozycji fantastyczne trasy do biegania, a zimą do jazdy na nartach. Wszyscy odpoczywający w biegu poczują się tutaj doskonale.

   www.palacpacoltowo.pl
(www.palacpacoltowo.pl, Fot: www.palacpacoltowo.pl)

Pałac w Pacółtowie to także idealne miejsce na samotną ucieczkę i relaks, ale też na romantyczny wyjazd we dwoje. Panuje tu intymna atmosfera i spokój. A to sprawdza się zarówno podczas weekendu z przyjaciółkami lub rodziną, jak i romantycznych wypadów.

   www.palacpacoltowo.pl
(www.palacpacoltowo.pl, Fot: www.palacpacoltowo.pl)

Pałac Pacółtowo oferuje nie tylko wypoczynek, ale też wiele kulturalnych wydarzeń, które mogą uatrakcyjnić pobyt w tym wyjątkowym miejscu. Jedyne chopinowskie recitale salonowe odbywają się właśnie we wnętrzach Pałacu Pacółtowo. W sezonie letnim w każdą niedzielę, a poza sezonem raz w miesiącu, Pałac gości wspaniałych pianistów polskich, uczestników i laureatów międzynarodowych konkursów pianistycznych, a także tych, przygotowujących się do kolejnej XVIII edycji konkursu w 2020 r.

   www.palacpacoltowo.pl
(www.palacpacoltowo.pl, Fot: www.palacpacoltowo.pl)

Pokoje pacółtowskiego pałacu są indywidualnie zaprojektowane, każdy jest inny, wyposażony w antyki i włoskie meble. Każdy pokój jest klimatyzowany. O doznania podniebienia dba restauracja prowadzona według zasady SlowFood, która przygotowuje dania wyłącznie z ekologicznych, lokalnych produktów oraz wołowiny z własnej ekologicznej hodowli.

   www.palacpacoltowo.pl
(www.palacpacoltowo.pl, Fot: www.palacpacoltowo.pl)

Zabieganym pomoże usługa consierge, która pomoże zorganizować wyjazd praktycznie od drzwi do drzwi. Można tu dotrzeć nawet samolotem.

Wszystkie informacje na www.palacpacoltowo.pl oraz na kanałach social media.

Podziel się opinią

Share
Slot