Trwa ładowanie...
d24s4k9

Paryż - Most Miłości stracił romantyczny klimat

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie kłódki z paryskiego Mostu Miłości, a było ich ok. miliona, z początkiem czerwca br. zniknęły. Ich miejsce zajęły prace artystów specjalizujących się w sztuce ulicznej, czyli grafitti, instalacje, itp.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paryż - Most Miłości stracił romantyczny klimat
(STEPHANE DE SAKUTIN/AFP)
d24s4k9

Zawiesić kłódkę na moście Pont des Arts, a klucz rzucić do Sekwany - ten gest był przez ostatnie lata tradycją wśród odwiedzających Paryż zakochanych. Niektórzy z nich podobny rytuał odprawiali na Pont de l'Archeveche. Jednak ze względów bezpieczeństwa wszystkie kłódki, a było ich ok. miliona, z początkiem czerwca br. zniknęły z Mostu Sztuk Pięknych. Ich miejsce zajęły prace artystów specjalizujących się w sztuce ulicznej. Naszym zdaniem obwieszenie mostu kolorowymi, nowoczesnymi zarówno w formie, jak i przekazie malowidłami, oszpeciło zabytkowy most i odebrało mu romantyczny charakter. A jak wam się podoba?

Kłódki na Moście Sztuk Pięknych, zwanym Mostem Miłości, ważyły około 45 ton. 9 czerwca br. zostały z niego usunięte. Podobny los czeka też te na Pont de l'Archeveche (Most Arcybiskupi) niedaleko katedry Notre Dame. Z Pont des Arts zniknęły też metalowe kratownice, na których zapinano kłódki z inicjałami zakochanych. Na ich miejscu zamontowane zostały przezroczyste panele, które zapełniono później _ street artem _.

d24s4k9

Pont des Arts pochodzi z początku XIX wieku. W zeszłym roku część mostu zawaliła się z powodu nadmiernego obciążenia. Przed likwidacją nietypowych wyznań miłosnych, władze miejskie wydały oświadczenie, w którym wskazały, że tradycja wieszania kłódek "stworzyła dwa wielkie problemy: szkodę dla naszego dziedzictwa oraz zagrożenie dla bezpieczeństwa odwiedzających". Zastępca mera Paryża Bruno Julliard zapewnił wówczas, że władze chcą, by miasto pozostało stolicą zakochanych i zapowiedział nowe inicjatywy, które zachęcą ich do wyrażania miłości w inny sposób.

udm/if

d24s4k9

Podziel się opinią

Share

d24s4k9

d24s4k9