Trwa ładowanie...
d4idr3p

Pasażerowie feralnego lotu z Londynu powinni się zbadać. Ich zdrowie może być zagrożone

Pasażerowie podróżujący z Londynu do Reykjaviku mogli zostać zarażeni wirusem odry. Główny Inspektor Epidemiologiczny na Islandii wydał ostrzeżenie.
Share
Lot obsługiwany przez maszynę należącą do linii Icelandair miał numer FI1455
Lot obsługiwany przez maszynę należącą do linii Icelandair miał numer FI1455Źródło: 123RF
d4idr3p

Feralny lot o numerze FI1455 miał miejsce 14 lutego. Samolot leciał z lotniska Heathrow w stolicy Anglii do Reykjaviku na Islandii. Na jego pokładzie mogło dojść do rozprzestrzenienia się wirusa odry. Jest to choroba zakaźna dróg oddechowych, która do dzisiaj pozostaje jedną z głównych przyczyn śmierci dzieci w wielu krajach. U osób dorosłych występuje coraz częściej.

Główny Inspektor Epidemiologiczny na Islandii wydał oświadczenie, że choć symptomy mogą minąć w ciągu tygodnia, to choroba może doprowadzić do "poważnych i zagrażających życiu komplikacji w niektórych przypadkach". Pasażerowie powinni zgłosić się do lekarza po uprzednim powiadomieniu go o możliwości zakażenia odrą. Dzięki temu placówka będzie mogła przygotować się na przyjęcie pacjenta i ew. zarządzenie kwarantanny.

d4idr3p

Jak informuje Zakład Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego liczba zachorowań w styczniu 2019 r. w Polsce wzrosła ośmiokrotnie w porównaniu do roku poprzedniego. W przypadku odry, im starszy pacjent, tym cięższy i groźniejszy przebieg choroby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Odra. Pierwsze objawy

d4idr3p

Podziel się opinią

Share
d4idr3p
d4idr3p