Trwa ładowanie...

Pieniny. Flisacy przygotowują się do sezonu spływów na Dunajcu

Pienińscy flisacy przygotowują się do kolejnego sezonu turystycznego. Spływy przełomem Dunajca miałyby ruszyć tradycyjnie 1 kwietnia, jednak wszystko jest uzależnione od rozwoju pandemii.
Share
Spływ Dunajcem
Spływ DunajcemŹródło: 123RF
dnitw2y

Spływ przełomem Dunajca to jedna z największych atrakcji w polskich górach. Rokrocznie przyciąga tłumy turystów. W ubiegłym roku flisacy przewieźli 207 tys. osób, czyli o 118 tys. mniej niż w roku ubiegłym. Powodem była oczywiście pandemia.

Sezon na Dunajcu zawsze rozpoczyna się 1 kwietnia i trwa do końca października.

Flisacy rozpoczynają sezon 2021

"Przygotowujemy się od strony technicznej do sezonu flisackiego i obserwujemy rozwój sytuacji związanej z pandemią. Chcielibyśmy ruszyć tradycyjnie 1 kwietnia czyli w czwartek. Na razie mamy przygotowanych 40 łodzi. Sprawdziliśmy szlak wodny, który wymaga udrożnienia tylko w jednym miejscu, gdzie woda naniosła więcej kamieni" – powiedział PAP szef pienińskich flisaków Jerzy Regiec.

dnitw2y

Wyjaśnił, że na podstawie obowiązujących przepisów i rozporządzeń flisacy mogą organizować turystyczne spływy, ale może się to zmienić w kolejnych dniach w związku z dynamicznym rozwojem pandemii.

Uroczyste rozpoczęcie sezonu flisaków

Od tego zależy również termin organizowanego przez flisaków uroczystego rozpoczęcia sezonu wraz z poświęceniem łodzi, który jest planowany jest na 25 kwietnia.

dnitw2y

Będzie to 189 sezon na Dunajcu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Kościoły przepełnione? Policja ujawnia nowe informacje

dnitw2y

Podziel się opinią

Share
dnitw2y
dnitw2y