Trwa ładowanie...

Płot na plaży w Świnoujściu. Postawili go Niemcy

Na plaży w Świnoujściu pojawił się metalowy płot. Postawili go Niemcy, którzy chcą chronić swoje terytorium przed dzikami z ASF.

Niemcy postawili na plaży płot Niemcy postawili na plaży płot Źródło: Adobe Stock, fot: ©marcinjozwiak - stock.adobe.com
d4j93ix
d4j93ix

Ogrodzenie na plaży w Świnoujściu zaczęto stawiać w poniedziałek 8 listopada. Widok robotników wbijających w piasek paliki i rozciągających siatkę wzbudził zainteresowanie mieszkańców. Tym bardziej że prace zbiegły się w czasie z informacjami o trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Z oświadczenia gminy Ostseebad Heringsdorf możemy dowiedzieć się, że budowa ogrodzenia na plaży wzdłuż granicy polsko-niemieckiej w Ahlbeck wywołała u niektórych irytacje. Jednak to już ostatni odcinek 10-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż pasa granicznego na wyspie Uznam. Ma ono zapobiec rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Podkreślono, że przechodnie oraz pojazdy mogą nadal bez przeszkód przekraczać granicę przez kilka bramek. Umieszczono na nich informacje w dwóch językach oraz przypomnienie dotyczące ich zamykania.

Płot na plaży w Świnoujściu ma chronić przez ASF

Jak zaznaczano, ogrodzenie ma niemal metr wysokości i postawiono je tylko po to, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się pomoru świń na wyspie Uznam.

d4j93ix

Co prawda, dotychczas nie potwierdzono żadnego przypadku afrykańskiego pomoru świń zarówno na niemieckiej, jak i na polskiej części wyspy. Jednak w Brandenburgii i Saksonii w ostatnich miesiącach wystąpiły duże ogniska ASF spowodowane przez zakażone zwierzęta z Europy Wschodniej.

Źródło: iswinoujscie.pl, eswinoujscie.pl, nordkurier.de

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Niepokój przy granicy polsko-niemieckiej. Wszystko przez falę migrantów

d4j93ix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j93ix

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj