Trwa ładowanie...

Pociąg z Polski do Chorwacji. W tym roku jednak nie pojedzie?

Połączenie RegioJet z Krakowa do Rijeki i Splitu miało być hitem tegorocznych wakacji. Przewoźnik ogłosił już nawet wstępny rozkład jazdy. Okazuje się jednak, że pociągi nie wystartują w tym roku.

Pociąg z Polski do Chorwacji miał ruszyć w czerwcu Pociąg z Polski do Chorwacji miał ruszyć w czerwcu Źródło: Adobe Stock, fot: Marek SLUSARCZYK
d30uhcc
d30uhcc

Na Facebooku dziennikarza Przemysława Adamskiego pojawiła się zaskakująca informacja o tym, że szumnie zapowiadane połączenie między Polską a Chorwacją nie dojdzie jednak w tym roku do skutku.

Pociąg z Polski do Chorwacji nie wystartuje w tym roku

Dziennikarz postanowił zweryfikować nieoficjalne doniesienia o tym, że czeski przewoźnik nie wystartuje w tym roku z nową trasą z Krakowa do Splitu i Rijeki. Otrzymał komentarze od biura prasowego RegioJet oraz PKP.

d30uhcc

"RegioJet do tej pory nigdzie nie ogłosił, że pociągi z Polski do Chorwacji pojadą w tym roku. Od czasu otrzymania otwartego dostępu RegioJet weryfikuje możliwość uruchomienia tego pociągu, co, jak wielokrotnie podkreślaliśmy, z formalnych powodów może być niemożliwe - wnioski o dostęp do infrastruktury na te wakacje składało się w kwietniu 2021, kiedy to otwartego dostępu nie mieliśmy. Co więcej, zmieniająca się sytuacja międzynarodowa ma również niemały wpływ i na nasze działania biznesowe. Obecnie RegioJet koncentruje swe polskie wysiłki na utrzymywaniu połączenia humanitarnego do Przemyśla, które działa od 3 tygodni" - czytamy w zacytowanym przez Przemysława Adamskiego komentarzu RegioJet.

Zapytaliśmy biuro prasowe RegioJet, czy zacytowane przez dziennikarza informacje są prawdziwe. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że są one zgodne z prawdą.

RagioJet nie złożył zamówienia na ujęcie połączenia w rozkładzie

Połączenie między Polską a Chorwacją nie pojawiło się również w czerwcowym rozkładzie jazdy PKP. Jak poinformował Przemysław Adamski, biuro prasowe spółki potwierdziło, że RegioJet nie złożyło zamówienia na ujęcie jego połączenia w rozkładzie jazdy.

d30uhcc

"Do końca marca br. przewoźnicy mogą składać wnioski na roczny rozkład jazdy pociągów 2022/23. Teoretycznie, przewoźnik może wnioskować o indywidualny rozkład jazdy. Wówczas, w zależności od możliwości, a głównie od przepustowości trasy wniosek może być przyjęty bądź nie" - czytamy w informacji przekazanej Adamskiemu przez PKP.

Przewoźnik narobił turystom nadziei

Można się domyślać, że jeśli połączenie nie dojdzie do skutku, wakacyjne plany wielu turystów legną w gruzach. Niektórzy mogli już planować podróż.

Zgodnie z zapowiedziami RegioJet, pociąg z Krakowa miał kursować trzy razy w tygodniu - we wtorki, piątki i niedziele. Trasa rozpoczynać się miała w Krakowie o godz. 15.30. Pociąg miał jechać przez Katowice, Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostrawę, Hranicę na Morawie, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz i Zagrzeb.

d30uhcc

Następnie dotarłby do Ogulina, gdzie zostałby rozłączony. Część składu miałaby jechać do Rijeki, gdzie pasażerowie dotarliby o godz. 8.36, drugi skład - do Splitu - na miejsce miał dojeżdżać o godz. o 12:21.

Kiedy jednak to połączenie wystartuje? Okazuje się, że w tym roku raczej nie będzie to możliwe.

Czym przyciąga Chorwacja? Dziennikarka zdradza, gdzie najlepiej spędzić urlop po sezonie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30uhcc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30uhcc