Trwa ładowanie...

Polacy znów jeżdżą do Turcji. To obecnie drugi najpopularniejszy kierunek na wakacje

Turcja zdecydowanie wraca do łask. I to w jakim stylu. Jak pokazuje najnowszy raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, znajduje się na drugim miejscu wśród najpopularniejszych kierunków. A wycieczki do tego kraju można zarezerwować za mniej niż 600 zł!

Polacy znów jeżdżą do Turcji. To obecnie drugi najpopularniejszy kierunek na wakacjeŹródło: Shutterstock.com
d3oao1e
d3oao1e

Turcja w ostatnich latach doświadczyła głębokiego kryzysu w branży turystycznej, ale wszystko wskazuje na to, że odbija się od dna.

W ostatnich miesiącach w kurortach było spokojnie, co powoli przekonywało turystów do powrotu. Według Głównej Dyrekcji Zarządu Lotnisk Państwowych w pierwszych 10 miesiącach br. liczba pasażerów korzystających z tureckich lotnisk wzrosła o 10 proc., a międzynarodowych aż o 17 proc. w porównaniu do 2016 roku. Wzrost zainteresowania Turcją udowadnia także najnowszy raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, który dotyczy sprzedaży wyjazdów na terminy od 1 listopada 2017 roku do 31 października 2018 roku. Został przygotowany na podstawie informacji z systemu rezerwacyjnego MerlinX, skupiającego największych polskich organizatorów wycieczek.

Według raportu numerem jeden wśród najpopularniejszych wakacyjnych kierunków jest niezmiennie Grecja. Wyjazdy do tego kraju stanowią 18,2 proc. sprzedawanych wycieczek. Na drugim miejscu znajduje się Turcja (12,6 proc.), która pierwszy raz od 2015 roku przegoniła Hiszpanię. Średnia wartość rezerwacji wczasów w tym kraju to 2527 zł za osobę.

Przypomnijmy, że Turcja pierwszy raz pojawiła się także w zimowej ofercie biur podróży. W miesiącach zimowych na Riwierze Tureckiej można liczyć na ok. 7 godzin słońca dziennie. Średnie temperatury powietrza wahają się w granicach 15-17 st. C, a temperatura wody wynosi ok. 16 st. C. Na pewno nie są to wymarzone warunki do plażowania, ale fani zwiedzania będą zadowoleni – poznawanie zabytków w upale to nic przyjemnego. Drugim powodem, dla którego warto wybrać się zimą do Turcji jest spa. Wysokiej klasy hotele w tureckich kurortach po sezonie oferują szeroki wachlarz zabiegów. Na dodatek Turcja kusi wręcz niewiarygodnie niskimi cenami. Za tydzień w grudniu, w hotelu 4-gwiazdkowym ze śniadaniami i wylotem z czterech polskich miast zapłacimy od 517 zł. Za wczasy z opcją all inclusive zapłacimy od 810 zł.

d3oao1e

- Turcja jest kierunkiem z bardzo dobrymi hotelami z infrastrukturą dla dzieci w niskich cenach. Są to wyjazdy głównie z wyżywieniem all inclusive lub ultra all inclusive, co dodatkowo zachęca Polaków do zakupu oferty. Można zauważyć, że jest to miejsce, do którego się wraca. Przede wszystkim ma na to wpływ szeroka oferta hoteli o wysokim standardzie oraz stosunek jakości do ceny – mówi Kinga Żelazna z Wakacje.pl.

Warto zauważyć także wzrost zainteresowania Egiptem. Według raportu PZOT znajduje się on obecnie na czwartym miejscu z 7,9 proc. sprzedanych wycieczek. W porównaniu do zeszłego roku jest to o 82,1 proc. więcej.

Turysta uratował pasażerów autokaru. Zobacz wideo!

d3oao1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oao1e