Trwa ładowanie...

Polak wspiął się na wieżę Eiffla. Filmik mrozi krew w żyłach

W internecie pojawił się filmik, na którym Polak o pseudonimie BNT wspina się na wieżę Eiffla. Mężczyzna jest kolekcjonerem mocnych wrażeń, a to już nie pierwsza jego zdobyta budowla. Ma na koncie obiekty z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.

Francja. Polski wspinacz zdobył wieżę Eiffla (zdjęcie ilustracyjne)Francja. Polski wspinacz zdobył wieżę Eiffla (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Adobe Stock, fot: ©Richard McGuirk - stock.adobe.com
d2knuvm
d2knuvm

Marcin Banot, znany jako BNT to polski wspinacz builderingowy. Od kilku lat prowadzi kanał na Youtubie oraz wspina się na szczyty różnych obiektów. Ma na koncie obiekty znajdujące się w Polsce: warszawski Hotel Marriot, wrocławską iglicę, Krakowski Szkieletor, czy toruński most Piłsudskiego. Wspinał się również w Czechach, Wielkiej Brytanii, czy Hiszpanii. We wrześniu podjął ogromne wyzwanie i postanowił zdobyć wieżę Eiffla, wszystko zostało zarejestrowaną kamerką GoPro, a 18 października filmik trwający 21 minut trafił do internetu.

Policja czekała już na górze

Marcinowi Banotowi towarzyszył inny builderingowiec, Francuz Leo Urban. Mężczyźni rozpoczęli wspinaczkę jeszcze przed świtem, aby uniknąć dodatkowej odpowiedzialności za ewentualne zamknięcie wieży z powodu ich obecności na atrakcji turystycznej.

BNT 395 EIFFEL TOWER

Mężczyźni wspinali się bez żadnego zabezpieczenia. W trakcie ich wchodzenia na kolejne partie obiektu, policja przybyła na miejsce, aby ująć Banota i Urbana. Nie ingerowali bezpośrednio podczas wspinaczki. Czekali na nich na szczycie, a gdy wspinacze dotarli do celu, zostali przejęci przez służby.

Zakaz wjazdu do Francji dla wspinacza

We wrześniu 2021 roku Marcin Benot wraz z Alainem Robertem, znanym jako Spider-Man, weszli na 190 metrowy budynek Tour Total w Paryżu. Po tym wyczynie Polak dostał zakaz wjazdu do Francji na rok. We wrześniu jednak nielegalnie przekroczył granicę i wspiął się na wieżę Eiffla.

d2knuvm

Policja umieściła go najpierw w więzieniu, a potem przeniosła do ośrodka dla obcokrajowców, a tego samego dnia do sądu. Jak powiedział w umieszczonym na Youtubie filmie, jego sprawa została umorzona. Polski wspinacz czeka teraz na deportację.

Źródło: Noizz

Zauważył rannego łabędzia. Zdjęcia z akcji ratunkowej na stawie pod Krakowem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2knuvm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2knuvm