Trwa ładowanie...

"Polska dla początkujących". Jak nauczyć obcokrajowców czytać polskie miasta?

Tczew, Rzeszów, Chorzów czy Skarżysko-Kamienna. Każde z tych miast jest wyjątkowo trudne do wymówienia dla zagranicznych gości naszego kraju. Z pomocą przychodzi jednak humorystyczna grafika, dzięki której wszystko staje się prostsze!

"Polska dla początkujących". Jak nauczyć obcokrajowców czytać polskie miasta?Źródło: Facebook.com, fot: ZAGRANICO
d2s2by2
d2s2by2

"Dzbanek na mydło". Tak właśnie nazywa się znane nadmorskie miasto ze słynnym molem i ulicą Bohaterów Monte Cassino. Mowa oczywiście o Sopocie, który na angielski może być przełożony właśnie jako "Soap Pot". A przynajmniej tak proponuje jedna z grafik dostępnych w internecie.

Hel będzie zatem brzmiał zagranicznym turystom dokładnie tak samo jak piekło (ang. hell), a Gdańsk to "Dobry Taniec", tyle że z dodanym "K" na końcu (Good Dance-K).

Trzeba przyznać, że część miast po przetłumaczeniu ich fonetycznego brzmienia na polski wygląda naprawdę absurdalnie. Jest tak choćby z powstałym po Białej Podlaskiej "Bądź Pudlem, Spytaj Ją" (Be A Poodle, Ask Her). Są jednak takie nazwy, których angielski odpowiednik jest jak najbardziej nobilitujący. Jak choćby "Gwiezdny Strażnik", zastępujący klasyczną nazwę Stargardu (Star Guard).

Miast jest sporo, a rozszyfrowanie wszystkich nazw daje sporo radości, bo niektóre połączenia są naprawdę zaskakujące. Zobaczcie zatem sami, czy mieszkacie we "Wrzeszczącej Agorze" czy może w "Pozie Zakonnicy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s2by2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s2by2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj