WP
Plaże

Polska plaża wśród najcenniejszych na świecie. Wysokie miejsce w rankingu

Sopocka plaża zajęła 48. miejsce w rankingu "Top 50 plaż miejskich na świecie". Została doceniona za panującą na niej niepowtarzalną atmosferę, bogatą ofertę gastronomiczną oraz za najdłuższe drewniane molo w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Molo w Sopocie
Molo w Sopocie (123RF)
WP

Plaża w Sopocie znalazła się na liście 50 najpiękniejszych plaż miejskich świata. Zajęła 48. pozycję. Ranking przygotowany został przez agencję Flightnetwork, która prowadzi jedną z największych wyszukiwarek turystycznych w Kanadzie. Firma zapytała o opinię 1200 specjalistów (dziennikarzy turystycznych, pracowników agencji turystycznych i blogerów), którzy wzięli pod uwagę aż 400 lokalizacji. Na tej podstawie wybrano "Top 50 City Beaches", czyli "Top 50 plaż miejskich".

Shutterstock.com
Podziel się

Sopocka plaża została doceniona za najdłuższe drewniane molo w Europie, a także za panującą na niej atmosferę i dobrą ofertę gastronomiczną. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła ulubiona plaża surferów – Bondi Beach w Nowej Południowej Walii. Na podium znalazły się również lokalizacje ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Moment osunięcia się klifu na Zakintos. Nagranie świadka

WP
WP
WP
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP