Trwa ładowanie...
d46935x

Port lotniczy Tokio-Narita - NRT

Największe atrakcje
Port lotniczy Tokio-Narita - NRT
Kraj
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) to największy tego rodzaju międzynarodowy obiekt w Japonii i dziewiąty najbardziej ruchliwy na świecie. Usytuowany jest 65 kilometrów na wschód od ścisłego centrum Tokio. Nazwę lotniska zmieniono dopiero w 2004 roku – wcześniej brzmiała Nowy Międzynarodowy Port Lotniczy Tokio.

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) - pobliskie miasta

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) budowano przez 12 lat. Od czasu otwarcia w 1978 roku obiekt zdominował połączenia międzynarodowe do i z Japonii, bijąc na głowę port lotniczy Tokio-Haneda. Klasyfikuje się go jako obiekt pierwszej klasy.

Również kolejowy transport z portu lotniczego Tokio-Narita do centrum Tokio i innych miejscowości w Japonii jest doskonale zorganizowany. Pociągi są szybkie, wygodne i punktualne. Obok Terminala 1 znajduje się The Narita Airport Station, w pobliżu Terminala 2 – the Airport Terminal 2 Station. Kursuje stąd pociąg linii Keisei Electric Railway, który dociera do portu lotniczego Tokio-Haneda w około 2 godziny.

Z Japan Railways można dojechać Narita Express chociażby do Jokohamy w mniej więcej półtorej godziny. Aby dostać się na którąś z dwóch przylotniskowych stacji kolejowych, po wyjściu z hali przylotów wystarczy wsiąść do jeżdżącego co 10 minut darmowego shuttle busa.

Z portu lotniczego Tokio-Narita kursują także autobusy na Świętą Górę Fuji. Transfer odbywa się o 6.30 spod terminala 3, 6.35 spod Terminala 2, 6.40 spod Terminala 1 (wieczorem odpowiednio o 17.50, 17.55 i 18). Bilet normalny kosztuje 185 zł. Można stąd dojechać także do Kioto (287 zł), Osaki i siedziby Universal Studios Japan. Autobus odjeżdża spod Terminala 2 o 21.35, 5 minut później spod Terminala 1, a bilety na ostatni przystanek kosztują 304 złote (podróż trwa 11 godzin).

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) - loty z Polski

W 2007 roku port lotniczy Tokio-Narita obsłużył aż prawie 35,5 miliona pasażerów z całego świata. Odbywają się również bezpośrednie połączenia z lotniskiem w Warszawie. Bilety w obie strony można kupić za co najmniej 2 tysiące złotych. Z polskich lotnisk zazwyczaj lata się do Tokio z przesiadką w jednym z europejskich miast, np. Brukseli lub Rzymie.

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) - linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) przejął większość połączeń lotniczych na terenie kraju. To centralne miejsce przesiadek dla pasażerów podróżujących z Azji do Ameryki Północnej i Południowej. Jest też główną bazą japońskich linii lotniczych, m.in. Japan Airlines czy All Nippon Airways. Można stąd polecieć chociażby do Meksyku, Paryża, Amsterdamu, Pekinu, Delhi, Helsinek bądź Moskwy.

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) składa się z na następujących części:

  • Terminal A, z północnym oraz południowym skrzydłem, na których odbywają się połączenia w ramach następujących linii lotniczych: Air France, Delta, Air Japan, Air China, LOT SAS, Lufthansa, Swiss, Turkish Airlines, Alitalia, Air Berlin, KLM.
  • Terminal B, obsługuje przede wszystkim takich przewoźników, jak Air India, American Airlines, British Airways, China Airlines, Emirates, Finnair, Hongkong Airlines.
  • Terminal C – Vanilla Air czy Jeju Air.
Port lotniczy Tokio-Narita - NRT
Czas lotu / jazdy samochodem

12 h

Strefa czasowa

UTC±09:00

Waluta

Jen japoński (JPY) – 100 jenów = 3,36 zł

Orientacyjna odległość

8595 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46935x
d46935x
d46935x