Trwa ładowanie...
dd9ty20

Prawie 10 ton kości słoniowej. Przechwycono rekordową próbę przemytu

Nielegalny towar udało się przejąć singapurskim celnikom. Podczas kontroli kontenerowca płynącego z Demokratycznej Republiki Konga do Wietnamu dokonali makabrycznego odkrycia. Przemytnicy wieźli nie tylko 10 ton kości słoniowej, ale i ponad 13 ton łusek pangolinów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziesiątki tysięcy słoni ginie dla ludzkiej próżności
Dziesiątki tysięcy słoni ginie dla ludzkiej próżności (Shutterstock.com)
dd9ty20

Własze Singapuru przekazały, że waga nielegalnej kości słoniowej wyniosła dokładnie 8,8 tony, a wartość skonfiskowanego towaru to 12,9 mln dol. (prawie 50 mln zł). Z kolei waga łusek pangolinów - ssaków występujących w rejonach Azji i Afryki - to 13,1 tony. Przemytnicy mogliby za nie dostać blisko 36 mln mln dol. (prawie 137 mln zł).

Była to największa próba przemytu kości słoniowej w Singapurze i jedna z trzech największych prób przemytu łusek pangolinów w tym roku. Zarówno kości jak i łuski zostaną zniszczone w obawie przed tym, że mogłyby wrócić na czarny rynek. Singapur podpisał przed laty konwencję o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES).

Szacuje się, że rocznie może ginąć nawet 30 tys. słoni, a ich kość na czarnym rynku może być warta nawet 10 mln dolarów (ok. 39 miliardów zł). Równie zagrożone są pangoliny, których łuski są obecnie bardzo pożądane w tradycyjnej medycynie. Są one jednymi z najbardziej zagrożonych ssaków na ziemi.

dd9ty20

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sprawdzili DNA przemycanego towaru. Totalne zaskoczenie

dd9ty20

Podziel się opinią

Share

dd9ty20

dd9ty20