Trwa ładowanie...

Prawie 10 ton kości słoniowej. Przechwycono rekordową próbę przemytu

Nielegalny towar udało się przejąć singapurskim celnikom. Podczas kontroli kontenerowca płynącego z Demokratycznej Republiki Konga do Wietnamu dokonali makabrycznego odkrycia. Przemytnicy wieźli nie tylko 10 ton kości słoniowej, ale i ponad 13 ton łusek pangolinów.

Share
Prawie 10 ton kości słoniowej. Przechwycono rekordową próbę przemytu
Źródło: Shutterstock.com
d8fy5l6

Własze Singapuru przekazały, że waga nielegalnej kości słoniowej wyniosła dokładnie 8,8 tony, a wartość skonfiskowanego towaru to 12,9 mln dol. (prawie 50 mln zł). Z kolei waga łusek pangolinów - ssaków występujących w rejonach Azji i Afryki - to 13,1 tony. Przemytnicy mogliby za nie dostać blisko 36 mln mln dol. (prawie 137 mln zł).

Była to największa próba przemytu kości słoniowej w Singapurze i jedna z trzech największych prób przemytu łusek pangolinów w tym roku. Zarówno kości jak i łuski zostaną zniszczone w obawie przed tym, że mogłyby wrócić na czarny rynek. Singapur podpisał przed laty konwencję o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES).

Szacuje się, że rocznie może ginąć nawet 30 tys. słoni, a ich kość na czarnym rynku może być warta nawet 10 mln dolarów (ok. 39 miliardów zł). Równie zagrożone są pangoliny, których łuski są obecnie bardzo pożądane w tradycyjnej medycynie. Są one jednymi z najbardziej zagrożonych ssaków na ziemi.

d8fy5l6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sprawdzili DNA przemycanego towaru. Totalne zaskoczenie

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d8fy5l6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8fy5l6
d8fy5l6