Trwa ładowanie...

Problem na lotnisku w Gdańsku. "Mocno się zdziwiłam"

W tym roku wielu Polaków zdecydowało się spędzić majówkę za granicą. Sprzyja temu to, jak ona wypada, bowiem biorąc zaledwie jeden dzień wolnego, można zafundować sobie aż pięciodniowy urlop. Okazuje się, że wyjątkowo oblegane jest w tym czasie lotnisko w Gdańsku. - Parking jest pełny - mówi w rozmowie z WP pracownik parkingu przy gdańskim porcie lotniczym.

Parking P6 przy lotnisku w GdańskuParking P6 przy lotnisku w GdańskuŹródło: WP
d414s4q
d414s4q

Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy jest jednym z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa, lotnisk międzynarodowych w Polsce.

Brakuje miejsc parkingowych

Mimo że do dyspozycji turystów jest aż siedem oficjalnych parkingów, które łącznie posiadają 4510 miejsc parkingowych, podróżni, którzy chcieli je zarezerwować w ostatnich dniach, mieli niemały problem. - Zawsze rezerwowałam miejsce dzień przed lotem i mocno się zdziwiłam, gdy wczoraj się okazało, że na najbliższe dni brak jest miejsc - mówi nasza czytelniczka. - Sprawdzałam kilka razy, ale wciąż brak miejsc.

Jej słowa potwierdzamy na stronie internetowej. W panelu nie da się dokonać rezerwacji.

W najbliższych dniach nie ma możliwości zarezerwowania parkingu przy lotnisku Interparking
W najbliższych dniach nie ma możliwości zarezerwowania parkingu przy lotnisku Źródło: Interparking

- Interparking nie ustala i nie blokuje możliwości rezerwacji miejsc parkingowych na oficjalnych parkingach przy lotnisku w Gdańsku. Brak miejsc w danej chwili wynika z większego popytu nad podażą - tłumaczy pracownik firmy Interparking w rozmowie z WP.

d414s4q

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Turyści w Grecji nagminnie to robią. "W kółko to tłumaczymy"

Okazuje się, że ta sytuacja zmienia się dynamicznie. - Korzystamy z automatycznego systemu rezerwacji. W przypadku wyjazdu pojazdu z parkingu automatycznie zwalnia się miejsce - mówi pracownik przy lotnisku w Gdańsku. Taka sytuacja może się utrzymać nawet do końca przyszłego tygodnia.

Za pozostawienie samochodu na cztery dni na najtańszych oficjalnych lotniskowych parkingach trzeba zapłacić 35 zł (P7) lub 50 zł (P6). Z kolei za pozostawienie auta na siedem dni wydamy 50 lub 65 zł. Oczywiście w Gdańsku znajdzie się również wiele innych prywatnych parkingów, które wielokrotnie oferują transfer na lotnisko, jednakże są one droższe.

Parking P1 przy lotnisku w Gdańsku WP Turystyka
Parking P1 przy lotnisku w Gdańsku Źródło: WP Turystyka
d414s4q

Gorący okres w branży turystycznej

Turyści, którzy zdecydowali się na rezerwację parkingu na ostatnią chwilę mogli mocno się zdziwić. - Okres majówki zawsze był rekordowy pod względem zajętości parkingów, tak było w zeszłym roku. W ubiegłym roku podjęliśmy też decyzję o zwiększeniu podaży miejsc o 887, które zostały udostępnione klientom na przełomie marca i kwietnia b.r. - słyszymy od Interparking.

Parking P6 przy gdańskim lotnisku WP Turystyka
Parking P6 przy gdańskim lotnisku Źródło: WP Turystyka

Ta sytuacja pokazuje, że zawsze najlepiej rezerwować miejsce parkingowe minimum tydzień lub nawet dwa tygodnie przed wylotem. - Najlepiej dokonywać rezerwacji jak najszybciej, gdy tylko znamy termin podróży - instruuje pracownik parkingu w Gdańsku.

d414s4q

O komentarz dotyczący liczby osób, wylatujących na majowe urlopy z gdańskiego portu lotniczego, prosiliśmy rzecznika owego lotniska. Takie informacje mogą zostać udostępnione dopiero, kiedy majówka się zakończy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d414s4q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d414s4q