Trwa ładowanie...
dlyi86a

Program "Moja Woda" wystartował. Jak złożyć wniosek? Ile wynosi dofinansowanie?

Od środy, 1 lipca można składać wnioski o dotacje z programu "Moja woda", potocznie nazywanego "oczko wodne plus". Na przydomowe instalacje można dostać do 5 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z programu można otrzymać dotacje na budowę oczka wodnego czy studni
Z programu można otrzymać dotacje na budowę oczka wodnego czy studni (Getty Images, fotolinchen)
dlyi86a

Na początku czerwca prezydent Andrzej Duda przedstawił program "Moja Woda", który ma być jednym z elementów programu walki z suszą. - Chciałbym, żeby przy każdym domu takie oczko wodne było. Nie tylko domu jednorodzinnym, ale także domach wielorodzinnych, żeby jak najwięcej tych małych zbiorników wodnych powstawało - powiedział podczas spotkania w Sulejówku.

Kto może się ubiegać o dotacje z programu "Moja woda"?

Program ma obowiązywać od 2020 do 2024 r., a jego budżet to aż 100 mln zł.

dlyi86a

O dofinansowanie mogą starać się właściciele domów jednorodzinnych. Maksymalna kwota, jaką można dostać wynosi 5 tys. zł, ale nie może być to więcej niż 80 proc. kosztów. Dotowane będą m.in. zakup oraz montaż przewodów odprowadzających wodę, zbiorników retencyjnych, instalacji nawadniających ziemię czy oczek wodnych.

- Program zakłada możliwość kwalifikowania kosztów już od 1 czerwca tego roku. To znaczy, że jeśli nasza instalacja zacznie być budowana w czerwcu, a zostanie oddana do użytku w lipcu, to taką dokumentację będzie można złożyć do WFOŚ i uzyskać dotację - wyjaśnił Michał Kurtyka, minister klimatu, w programie "Money. To się liczy". - Biorąc pod uwagę zainteresowanie programem musimy mieć świadomość, że środki będą dostępne dla tych, którzy złożą wnioski jako pierwsi.

"Moja woda" - jak złożyć wniosek?

Dokumenty można składać od 1 lipca 2020 r. w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

dlyi86a

Minister podczas Szczytu Klimatycznego Togetair w Warszawie zachęcał, aby budować przydomowe instalacje, które zatrzymują wody opadowe lub roztopowe. Mówił, abyśmy "zbierali deszczówkę i wykorzystywali ją do podlewania ogrodów i odciążyli sieci wodociągowe, odciążyli oczyszczalnie ścieków i kanalizację".

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych oddziałów WFOŚiGW.

Źródło: WP/Gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlyi86a

100 mln zł na program "Moja woda" od lipca. Kto pierwszy, ten lepszy

dlyi86a

Podziel się opinią

Share
dlyi86a
dlyi86a