Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

"Projekt Lady". Babia Góra, czyli najbardziej kapryśna z polskich gór

W czwartym odcinku kolejnej edycji programu "Projekt Lady" uczestniczki wybrały się na Babią Górę. Musiały zmierzyć się z własnymi słabościami. Co to za miejsce i dlaczego bywa niebezpieczne?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Babia Góra
Babia Góra (123RF, Fot: Tatyana Aksenova)

To już piąta edycja programu telewizji TVN zatytułowanego "Projektu Lady", który budzi wielkie emocji ze względu na metamorfozy uczestniczek.

"Projekt Lady" - wędrówka na Babią Górę

W czwartym odcinku psychoterapeutka i coach Tatiana Mindewicz-Puacz zabrała uczestniczki na wyjątkową wyprawę. Po szczerej rozmowie na początku odcinka, dziewczyny wraz ze swoją mentorką opuściły pałac i wybrały się na wyprawę w góry. A konkretnie na Babią Górę. "Myślałam, że to będzie prostsza trasa" - powiedziała jedna z uczestniczek.

Podzielone na grupy miały się dostać na jeden ze szczytów Beskidu Żywieckiego. Z pałacowych warunków przeniosły się w warunki polowe. W górach miały zostać zakwaterowane w drewnianej chacie i spać w śpiworach. To była dla nich wyprawa ciężka fizycznie i psychicznie.

Kadr z odcinka programu "Projekt Lady" TVN, x-news
Kadr z odcinka programu "Projekt Lady" (TVN, x-news)

Babia Góra - co to za miejsce?

Babia Góra to masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Diablak - góra o wysokości 1725 m n.p.m.

Slot

Jest najwyższym szczytem w Polsce poza Tatrami. I choć w porównaniu do Rysów czy Orlej Perci, wysokość i szlak są łatwiejsze, to trudności wynikają z czego innego.

Babia Góra uznawana jest za najbardziej nieprzewidywalną w Polsce. Ze względu na zmienne warunki pogodowe nazywana jest często Matką Niepogód czy Kapryśnicą. A o niepogodzie mogły przekonać się także uczestniczki programu "Projekt Lady". Charakterystyczny dla Diablaka jest także bardzo silny wiatr.

Turyści często lekceważę tę kapryśność Babiej Góry i na szlak wyruszają nieprzygotowani. Dlatego często muszą wzywać na pomoc ratowników.

Slot

A na Babiej bywa naprawdę zaskakująco. Latem na szczyt można wyruszyć w piękną pogodę, a na górze spotkać prawdziwy armagedon. Zimą jest jeszcze gorzej - zdarzają się koszmarne śnieżyce, na dodatek często występuje wysokie zagrożenie lawinowe.

Co ciekawe już przed wiekami na Babią Górę od lat ciągnęli zielarze, poszukiwacze skarbów, uczeni, a także ukrywali się tu zbójcy. Według legendy, na szczycie odbywały się sabaty czarownic nazywanych niegdyś "babami". Stał tu czarci zamek, z którego zostało tylko ogromne rumowisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Slot

Remont w Prezencie - fragment odcinka nr 3

Podziel się opinią

Share
Slot