Trwa ładowanie...
Kamil Zajęcki
31-01-2018 18:13

Prosty sposób, by zabezpieczyć swój bagaż przed kradzieżą. Wystarczy 15 zł

Każdego dnia tysiące osób na całym świecie padają ofiarami kieszonkowców. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, moment, kiedy stracimy bagaż z oczu, by majątek wart setki złotych przepadł na zawsze. Często to jednak mamy możliwość uchronić się przed złodziejami. Wystarczy tylko dobrze się zabezpieczyć.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Prosty sposób, by zabezpieczyć swój bagaż przed kradzieżą. Wystarczy 15 złŹródło: iStock.com
d1bodxj
d1bodxj

Mówi się, że okazja czyni złodzieja. Warto zabezpieczyć się kupując m.in. specjalne kłódki do bagażu. Jest to niewielki wydatek, który sprawi, że nie zostaniesz ofiarą pierwszego lepszego kieszonkowca. Najprostsze zabezpieczenia tego typu kosztują zaledwie 15 zł. Kłódki można dobierać ze względu na cenę, kolor, czy mechanizm zabezpieczający - zwykle są to tradycyjne urządzenia na kluczyk, jednak niektóre odblokowuje się za pomocą specjalnej kombinacji znaków.

Do kradzieży nie dochopdzi jedynie w drodze na lotniska. Wiele osób pada ofiarą złodziei w zatłoczonych autobusach, pociągach, czy metrze, jednak olbrzymia liczba podróżnych okradana jest na samym lotnisku.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Kradzieże zdarzają się bardzo często i nie jest to żadna nowość. Walizki są otwierane przez służby celne, ale także przez samych bagażowych. Czesto ciężko stwierdzić, czy coś rzeczywiście zginęło przez bałagan w naszych rzeczach. Giną kosmetyki, ubrania, jedzenie czy nierozważnie pozostawiony sprzęt elektroniczny.

Warto zabezpieczyć swój bagaż jeszcze z jednego względu. W wielu krajach przemytnicy są na tyle zuchwali, że pod nieuwagę podróżnym podrzucają im do bagażów nielegalne towary. Mogą to być substancje odurzające albo towary handlowe, których nie wolno wywozić z kraju. Warto zabezpieczyć wówczas swój bagaż, by podczas kontroli uniknąć bardzo poważnych problemów.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1bodxj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bodxj