Trwa ładowanie...
dyzs6x9

Przechwycono towar o wartości 3 mln dolarów. Aresztowano personel pokładowy

- To największy przemyt narkotyków z udziałem personelu lotniczego od dekady – informuje służba celna w Hongkongu. Chińczycy mają powody do dumy, ponieważ udało im się przechwycić towar o wartości 3 mln dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W przemyt zamieszani byli pracownicy South African Airways
W przemyt zamieszani byli pracownicy South African Airways (Shutterstock.com)
dyzs6x9

W przemyt zamieszani byli pracownicy South African Airways. U 39-letniej stewardesy znaleziono ok. 12 kg kokainy, a u 35-letniego stewarda ok. 6 kg. Łącznie przechwycono ok. 18 kg narkotyków, których wartość szacuje się na 3 mln dol. (ok. 12 mln zł). Kobieta i mężczyzna przybyli na lotnisko osobno.

Hong Kong Customs and Excise Department

"To największy przypadek przemytu narkotyków z udziałem personelu lotniczego, który został wykryty przez służby celne w ostatniej dekadzie" – informują służby celne w Hongkongu. – "Na wstępnym etapie dochodzenia uważa się, że skonfiskowana kokaina pochodzi z Afryki".

dyzs6x9

Nad rozpracowywaniem siatki przemytników od dłuższego czasu pracowała specjalna jednostka pod kryptonimem "Bullseye".

Hong Kong Customs and Excise Department

Informację o aresztowaniu personelu South African Airways potwierdził rzecznik linii lotniczych. W krótkim komunikacie przyznał, że dwóch pracowników zostało aresztowanych w Hongkongu pod zarzutem posiadania narkotyków. Stewardesa i steward pozostają w areszcie.

dyzs6x9

Zobacz też: Woda wyrzuciła na plażę paczki. Ktoś stracił sporo pieniędzy

dyzs6x9

Podziel się opinią

Share

dyzs6x9

dyzs6x9