Trwa ładowanie...

Przystojny kapitan podbija Instagram. Kocha podróże i siłownię

Capitano Maurice, czyli Maurice Laaß, to przystojny porucznik niemieckiej marynarki wojennej. Od 2016 roku prowadzi bloga i konto na Instagramie, które śledzi już ponad 400 tys osób. Z pasją opowiada o swojej pracy na statku i pokazuje kadry z najpiękniejszych zakątków świata.

Share
Porucznik niemieckiej marynarki wojennej podbija Instagram (zdjęcie ilustracyjne)
Porucznik niemieckiej marynarki wojennej podbija Instagram (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Adobe Stock, fot: Photographer: Joerg Huettenhoelscher
ddvgcss

Już jako młody chłopak, Maurice odkrył w sobie pasję do morza i statków. Jak sam mówi, zawdzięcza to dziadkowi, z którym jako dziecko sklejał modele. Decyzja o wstąpieniu do marynarki była spontaniczna, ale praca na statku szybko okazała się tą wymarzoną, szczególnie, że wiązała się z podróżami, które są jego drugą, wielką pasją.

Dwie pasje. Marynarka i podróże

Idąc za ciosem, Maurice zdobył najpierw uprawnienia oficera, a po kilku latach kapitana statków handlowych. Dziś, jako porucznik niemieckiej marynarki wojennej, bierze udział w szkoleniach, które na bieżąco relacjonuje na swoim profilu instagramowym.

Chętnie dzieli się z fanami opowieściami z perspektywy "mostka" i pokazuje, jak wygląda jego dzień na pokładzie. Do swoich obserwatorów, jak na prawdziwego kapitana przystało, zwraca się "My Crew" (przyp.red. Moja Załogo).

O swojej pracy w marynarce Maurice mówi, że zmieniła go, jako człowieka i pozwoliła jasno określić cele, do których dąży. Z kolei o pasji do podróży opowiada tak: - Chcę jak najwięcej podróżować. Im więcej podróżujesz, tym bardziej rozwijasz się jako człowiek. Zapytany o ulubione miejsce na ziemi, bez wahania wskazuje szwajcarskie Locarno, włoskojęzyczne miasto, położone nad przepięknym jeziorem Maggiore.

Zdrowy styl życia i fitness

Jeszcze jedną, wielką pasją, którą Maurice chętnie dzieli się z fanami to zamiłowanie do zdrowego stylu życia i fitness. Na jego blogu możemy przeczytać, że z powodzeniem startował w amatorskich zawodach w kulturystyce, zdobył nawet mistrzostwo Niemiec w swojej klasie i był w dziesiątce najlepszych kulturystów w Europie. Gdyby nie miłość do marynarki, najpewniej prowadziłby dziś własną siłownię.

Power couple

Jak dotąd niewiele wiadomo było o życiu prywatnym przystojnego kapitana. Niedawno okazało się, że jego serce skradła Madeleine Schneider-Weiffenbach, znana pod instagramowym pseudonimem @pilotmadeline, popularna blogerka lifestylowa i podróżniczka.

Parę łączy pasja do podróży, chętnie relacjonują wspólnie spędzony czas i dzielą się z obserwatorami zdjęciami z wyjazdów w najdalsze zakątki świata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pierwszy raz od czasów zimnej wojny. "Nie wykluczamy ochrony granic Rosji"

ddvgcss

Podziel się opinią

Share
ddvgcss
ddvgcss