Trwa ładowanie...

Rosyjska ambasada straci ośrodek wypoczynkowy? Lasy Państwowe czekają na jego wydanie

Jak powiedział rzecznik prasowy Lasów Państwowych, czekają one na wydanie nieruchomości, którą w Skubiance nad Zalewem Zegrzyńskim od lat 80. dzierżawiła ambasada rosyjska. Rozwiązanie umowy nastąpiło w trybie natychmiastowym.

Ośrodek rosyjskiej ambasady jest nad Zalewem Zegrzyńskim Ośrodek rosyjskiej ambasady jest nad Zalewem Zegrzyńskim Źródło: Adobe Stock, fot: Bernard Bialorucki
d21xw3y
d21xw3y

Jak poinformowano, dyrektor generalny Lasów Państwowych nakazał rozwiązanie umowy dzierżawy gruntu zajmowanego przez ambasadę rosyjską w trybie natychmiastowym. Nastąpiło to w momencie, gdy tylko otrzymał informację, że umowa ta jest kontynuowana.

- Czekamy na wydanie tej nieruchomości przez ambasadę rosyjska. Do tej chwili to nie nastąpiło, ale podejrzewam, że w perspektywie kilku dni sytuacja się rozstrzygnie. Wtedy będziemy wiedzieli, czy spór o ten grunt zostanie rozstrzygnięty polubownie, czy też będziemy musieli podjąć spór sądowy o wydanie nieruchomości - powiedział Michał Gzowski, rzecznik Lasów Państwowych.

Rosjanie dzierżawili teren od lat 80.

Dzierżawa gruntu trwa od lat 80. na tych samych - korzystnych dla Rosjan - warunkach. Od tamtego momentu strona rosyjska postawiła na gruncie budynki. Miesięcznie za dzierżawę płaciła ok. 12 tys. zł.

d21xw3y

- Z historii tej współpracy widzimy, że wpłaty te często wymagały przypominania się jeszcze w momencie, kiedy mieli stabilną sytuację finansową. W tej chwili, od dwóch miesięcy płatności za czynsz dzierżawny nie ma w ogóle ze względu na to, że mają zablokowane rachunki i nie mogą dokonywać przelewów i operacji bankowych - wyjaśnił Gzowski.

Rosyjska ambasada straci ośrodek nad Zalewem Zegrzyńskim?

Już w połowie kwietnia portal wPolityce.pl informował, że Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe wypowiedziało umowę rosyjskiej ambasadzie na wynajem ośrodka w Skubiance nad Zalewem Zegrzyńskim, na którego terenie znajdują się hotele, wille i domki letniskowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zalew Zegrzyński

d21xw3y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d21xw3y