Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
rower elektryczny
07-08-2019 14:49

Rowery elektryczne – nowy trend na rynku

Jeszcze do niedawna kojarzone były ze środkami lokomocji dla osób starszych, chorych lub kontuzjowanych. Skutecznie ułatwiały im poruszanie się i przemieszczanie z miejsca na miejsce. Dziś szturmem wdzierają się na ścieżki rowerowe, górskie trakty oraz ulice naszych miast. Rowery elektryczne zdobywają coraz szerszą rzeszę entuzjastów a jazda e-bikami jest coraz popularniejsza.

Rowery elektryczne – nowy trend na rynkuŹródło: Materiały prasowe
d3ujfrb

Konieczność zmian

We współczesnym świecie jesteśmy świadkami wielu przemian i transformacji, które dotyczą nas osobiście. Nasze miasta łączą się w większe aglomeracje, na ulicach przybywa samochodów, nieustannie rosną ceny paliw. Z drugiej strony coraz bardziej jesteśmy świadomi konieczności życia zgodnie z duchem ekologii oraz zdrowia. Powoduje to między innymi zmianę naszych nawyków w sposobie przemieszczania się i podróżowania. Tutaj z pomocą przychodzi* technologia napędu elektrycznego*, a rower elektryczny wydaje się opcją dostępną dla największej rzeczy ludzi.

Sprawnie i ekologicznie, z mnogością korzyści

Rowery elektryczne na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od rowerów tradycyjnych. Napędzane są siłą naszych mięśni a wspomagane dodatkowym źródłem energii w postaci silnika elektrycznego. Rower taki ma akumulator, który zasila zamontowany w nim silnik. Akumulator to nic innego jak bateria dla roweru, którą należy ładować podłączając do dowolnego gniazdka elektrycznego. Moc silnika w rowerze elektrycznym to 250 W (powyżej ten mocy mamy do czynienia z motorowerem, który wymaga rejestracji i nie można poruszać się nim na drogach przeznaczonych dla rowerów). Warto zaopatrzyć się w rower z czujnikiem momentu obrotowego, czyli posiadający kontroler współpracujący z czujnikiem ruchu. Taki mechanizm „pomoże nam” w sytuacjach, gdy jedziemy pod większe wzniesienie lub napotkamy opór na pokonywanej powierzchni. Wtedy automatycznie zwiększy się moc silnika i łatwiej pokonamy napotkaną przeszkodę.

Czujnik wyłączy silnik gdy przestaniemy pedałować lub też osiągniemy prędkość przekraczającą 25 km/h. Dzięki takiemu wspomaganiu rower elektryczny daje nam szansę pokonywania znacznie większych odległości, niż w przypadku jazdy tradycyjnym jednośladem, bez odczuwania zmęczenia. Możemy bez większego wysiłku pokonywać także znaczne wzniesienia, co daje możliwość urozmaicenia eksplorowanych terenów i sprawdzenia się w terenie bardziej wymagającym, który budził nasze obawy z uwagi na niedostateczną być może kondycję.

Źródło: Sklep i serwis rowerowy BikeSalon Materiały prasowe
Źródło: Sklep i serwis rowerowy BikeSalon Źródło: Materiały prasowe

Rowerem takim, pomimo zamontowanego silnika, poruszamy się niemal bezszelestnie, co znacznie zwiększa komfort jazdy. Rower z napędem elektrycznym to także świetne rozwiązanie dla osób, które nie korzystały jeszcze z roweru do celów praktycznych. Dzięki e- bike’owi dojazd do pracy, na uczelnię czy na codzienne zakupy będzie nie tylko szybszy (bez trudu omijamy największe korki nawet w godzinach szczytu), pozwoli odczuć konkretny zysk w naszej kieszeni (pieniądze za eksploatację samochodu, paliwo, bilety komunikacji miejskiej zostają w kieszeni), ale i pomoże zadbać o zdrowie i kondycję dostarczając naszemu organizmowi niezbędną dzienną dawkę ruchu. Osoby przemieszczające się w taki sposób wpisują się także we współczesne trendy żyjąc ekologicznie i dbając nie tylko o zdrowie swoje ale i naszej planety.

d3ujfrb

Wady elektrycznego jednośladu

Pomimo bardzo wielu korzyści, jakie niesie poruszanie się e-bike’m wspomnieć należy także o jego ograniczeniach. Należy do nich między innymi waga pojazdu - przeciętny rower elektryczny waży około 22 kilogramy (jest o 5-6 kg cięższy niż tradycyjny jednoślad), co może dać się odczuć gdy przyjdzie nam wracać do domu z rozładowanym akumulatorem lub też przetransportować nasz pojazd kilka pięter do góry. Korzystając z roweru elektrycznego należy pamiętać także o jego regularnym ładowaniu. W rowerach bardziej zaawansowanych czas ładowania to około 45 minut, co nie stanowi większego problemu. Prostsze modele (o słabszych bateriach) wymagać mogą nawet 10 godzin podłączenia do gniazdka elektrycznego. Wreszcie cena. Podstawowe e- rowery kosztują tyle co bardzo dobrej klasy rowery tradycyjne.

Rowery elektryczne zdobywają nasze serca i rynki. Wydaje się, że korzystanie z takiego pojazdu to nie tylko chwilowa moda, a przyszłość przemieszczania się. Jeśli zastanawiasz się czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie – tylko próbując nowych rozwiązań możesz przekonać się o tym jak wygląda nowy wymiar korzystania z jednośladów.

Interesują Cię niezawodne Rowery elektryczne? Odwiedź nasz sklep online -> BikeSalon.pl lub jeden z punktów stacjonarnych:
1) Gdynia
ul. Chwaszczyńska 68
2) Warszawa
ul. Wrocławska 25 oraz ul.Ostrobramska 38 b

Źródło: Sklep i serwis rowerowy BikeSalon

d3ujfrb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ujfrb