Trwa ładowanie...

Rusza pierwszy polski ośrodek w tym sezonie. W Beskidach poszusujesz już w sobotę

W sobotę 4 listopada narciarze będą mogli po raz pierwszy poszusować na śniegu w Beskidach. W ośrodku Beskid Sport Arena w Szczyrku otwarta zostanie sztucznie naśnieżona trasa nr 4 – poinformował w czwartek właściciele ośrodka. Zjeżdżać będzie można też w niedzielę.

Rusza pierwszy polski ośrodek w tym sezonie. W Beskidach poszusujesz już w sobotęŹródło: Beskid Sport Arena
d40g8gu
d40g8gu

Szef marketingu BSA Michał Słowioczek poinformował, że otwarta trasa znajduje się na górnej polanie. Od godz. 8:30 w sobotę działać będzie wyciąg nr 2. - Pogoda ostatnio jest w kratkę, ale nasz system naśnieżania jest bardzo nowoczesny. Śniegu nie zabraknie – zapewnił.

"Jesiennej" inauguracji sezonu zimowego towarzyszyły będą występy muzyczne, konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych.

Dla Beskid Sport Areny, ośrodka położonego w Szczyrku Biłej, najbliższa zima będzie pierwszym oficjalnym sezonem. Narciarze i snowboardziści skorzystają tam z czterech tras o łącznej długości ok. 3,2 m. Na górę wywiezie ich 6-osobowy wyciąg kanapowy, który działał już w minionym, próbnym sezonie. Obiekt powstał z myślą o całorocznym uprawianiu sportu i turystyki. "Rodzinnie przez cały rok" to hasło, które stanowi wytyczną dla wszystkich rozwiązań technicznych Beskid Sport Areny. Tereny narciarskie przeznaczone są dla osób o wszystkich stopniach zaawansowania: od początkujących do profesjonalistów.

Beskid Sport Arena
Źródło: Beskid Sport Arena

Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m. Na zaawansowanych czeka najbardziej wymagająca trasa nr 3, oznaczona kolorem czarnym. Typowa trasa slalomowa ma nachylenia dochodzące do 45 proc. W sezonie letnim głównymi atrakcjami obiektu będą: trasa igielitowa dla narciarzy oraz nowoczesny, grawitacyjny tor saneczkowy.

d40g8gu

Sandra Kulka z biura informacji turystycznej w Szczyrku poinformowała w czwartek, że zasadnicze otwarcie sezonu narciarskiego w kurorcie planowane jest na połowę grudnia br. - Oczywiście, wszystko będzie zależało od aury – powiedziała.

Przed zimą największym inwestycjami może się pochwalić Szczyrk Mountains Resort, czyli dawny Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. Nowością będą kolejki: 10-osobowa gondola na Halę Skrzyczeńską, a także 6-osobowe kanapy na Halę Skrzyczeńską i Wierch Pośredni. Powstał też wydajny system naśnieżania tras. Słowacy, który są właścicielami ośrodka, zainwestowali w niego ok. 120 mln zł.

Centralny Ośrodek Sportu przed sezonem zmodernizował gruntownie dolny odcinek kolei linowej ze Szczyrku do Jaworzyny. To dopełnienie inwestycji, która kilka lat temu objęła górny odcinek, z Jaworzyny na Skrzyczne. Można tam już wyjechać na szczyt nowoczesną 4-osobową kanapą. Modernizacja kosztowała ogółem ponad 47 mln zł.

Szczyrk jest największym w Polsce ośrodkiem narciarskim. Łączna długość tras wynosi tu ok. 40 km.

d40g8gu

PAP

Najbardziej niepokorna góra w Polsce. Zobacz wideo!

d40g8gu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40g8gu