Trwa ładowanie...

Ryanair wprowadza zmiany w polityce bagażowej. Klienci nie są zachwyceni

Ryanair oficjalnie ogłosił, że nowa polityka bagażowa wchodzi w życie od 1 listopada br. od tego dnia większy i tańszy będzie bagaż rejestrowany. I to koniec dobrych wiadomości, bo na pokład samolotu z dwoma bagażami podręcznymi nie wejdzie już każdy pasażer.

Ryanair wprowadza zmiany w polityce bagażowej. Klienci nie są zachwyceniŹródło: Shutterstock.com
d3c8l5p
d3c8l5p

Od 1 listopada waga bagażu rejestrowanego wzrasta z 15 kg do 20 kg, a cena zostanie obniżona z 35 euro do 25 euro. Zmiana, która zelektryzowała pasażerów dotyczy jednak bagażu podręcznego. Od listopada tylko pasażerowie, którzy zakupią bilety w taryfie Plus, Flexi Plus i Family Plus lub dokupią Priority Boarding będą mogli podróżować z dwoma sztukami bagażu podręcznego bez dodatkowych opłat. Pozostali będą musieli stanąć w specjalnej kolejce i oddać duży bagaż podręczny do luku.

Co ważne, zmiana dotyczy wszystkich lotów od 1 listopada, także tych lotów, na które bilety kupiono przed ogłoszeniem zmian.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Anton Havelaar

Pasażerowie bez specjalnych taryf na pokład zostaną wpuszczeni tylko z małym bagażem podręcznym (o rozmiarze 35cm x 20cm x 20cm). Nie wszystkich to cieszy, bo oznacza brak osobistych rzeczy podczas podróży, a także czekanie na bagaż po przylocie.

Zobacz, jak poradzić sobie ze zgubionym bagażem.

Zdaniem przewoźnika, zmiany mają na celu zredukowanie opóźnień wynikających z faktu, iż wielu podróżnych zabierało ze sobą na pokład samolotu dwa bagaże podręczne, których umieszczenie w schowkach nad głowami zajmowało sporo czasu i zabierało miejsce. Nowa polityka bagażowa ma ułatwić i przyspieszyć proces zajmowania miejsc w samolocie.

Priority Boarding, czyli pierwszeństwo wejścia na pokład to usługa, która pozwoli na utrzymanie wcześniejszych zasad. Podczas zakupu biletu wystarczy dopłacić 5 euro. Jesli więc zależy nam, by obydwa bagaże mieć przy sobie, to koszt jest niewielki.

d3c8l5p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c8l5p