Trwa ładowanie...

Rzadki wirus w Wielkiej Brytanii. Wśród pierwszych objawów bóle mięśni

W Anglii potwierdzono przypadek ospy małpiej - podała Agencja Ochrony Zdrowia Wielkiej Brytanii (UKHSA). Wirus został zdiagnozowany u mężczyzny, który wrócił z Nigerii. Pacjent znajduje się na specjalistycznym oddziale chorób zakaźnych w szpitalu św. Tomasza w Londynie.

W Wielkiej Brytanii potwierdzono przypadek ospy małpiejW Wielkiej Brytanii potwierdzono przypadek ospy małpiejŹródło: Adobe Stock, fot: David J. Engel
d3yo1fw
d3yo1fw

Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zaraził się małpią ospą podczas podróży do Nigerii. To rzadka infekcja wirusowa, która nie rozprzestrzenia się łatwo wśród ludzi.

Małpia ospa - co to takiego?

Przebieg jest zazwyczaj łagodny, a pacjenci wracają do siebie w ciągu kilku tygodni. Wirusem można się zarazić w przypadku bliskiego kontaktu z osobą zarażoną, jednak ogólnie rozprzestrzenianie małpiej ospy w społeczeństwie jest bardzo mało prawdopodobne.

Pierwsze objawy to gorączka, ból głowy, bóle mięśni, pleców, obrzęk węzłów chłonnych, dreszcze i zmęczenie. Później zazwyczaj rozwija się wysypka, często zaczynająca się na twarzy, a następnie rozprzestrzenia się na inne części ciała. Wysypka zmienia się i przechodzi przez różne etapy, zanim ostatecznie utworzy strupy, które później odpadają.

Wielka Brytania wszczęła procedury

- Pacjent jest leczony w naszym specjalistycznym oddziale w Szpitalu św. Tomasza przez doświadczony personel kliniczny, który przestrzega rygorystycznych procedur zapobiegania zakażeniom - powiedział Dr Nicholas Price, konsultant ds. chorób zakaźnych w Guy's and St Thomas’ NHS Foundation Trust.

d3yo1fw

Służby w Wielkiej Brytanii szukają obecnie wszystkich osób, które mogły mieć kontakt z zarażonym. Zarówno na miejscu w Londynie, jak i w samolocie do Wielkiej Brytanii. Jeśli nie mają żadnych objawów, nie będą uznane za zainfekowane, ale otrzymają garść informacji, co robić w razie wystąpienia jakichkolwiek symptomów.

Źródło: www.gov.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

To średniowieczne miejsce budziło strach. Dawniej niejeden tracił tam życie

d3yo1fw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yo1fw