Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Most i wieżowiec w jednym. W Kazachstanie powstanie futurystyczny budynek

Autorami innowacyjnego pomysłu są architekci pracowni Fundamental Architects. Projekt zostanie zrealizowany w Nur-Sułtan, stolicy Kazachstanu. Budynek wizualnie przypomina wielkie oko. Czy to coś na wzór słynnego Oka Saurona, które będzie obserwować miasto?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miłośnicy fotografii będą mieli punkt na swej podróżniczej mapie świata
Miłośnicy fotografii będą mieli punkt na swej podróżniczej mapie świata (Facebook.com/ Fundamental Architects)

Budowla, którą nazwano Tower of The Sun, czyli Wieża Słońca, niebawem zawita nad rzeką Iszym. Wieżowiec będzie miał 121 m wysokości i stanie się jednym z najwyższych budynków w stolicy Kazachstanu. Specjalną funkcją budynku będzie możliwość przeprawy na drugą stronę rzeki.

Cechą charakterystyczną w wyglądzie wieżowca będzie olbrzymi otwór wycięty w bryle budynku. Kształtem przypominać ma oko, które umożliwi swobodny przepływ powietrza przez wewnętrzną część konstrukcji. Wyjątkowy kształt ma się również wkomponować w panoramę miasta.

Wewnątrz Wieży Słońca będą się znajdować zarówno apartamenty, jak i biura i lokale handlowo-usługowe. A zatem całe życie biznesowe będzie mogło toczyć się w dosłownym "centrum miasta". Sądzicie, że charakterystyczne "okno" w centralnej części budynku to ciekawy pomysł architektoniczny, czy marnowanie przestrzeni użytkowej?

Źródło: WhiteMAD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Budują zamek w środku pola. Budowla robi ogromne wrażenie

Podziel się opinią

Share
Slot