Sielanka. Ustroń. Spędź czas w najstarszej polskiej karczmie

Sielanka to autentyczna karczma z 1859 roku, której rozkwit przypadł na przełom XIX i XX wieku. Pieczołowicie odrestaurowana, uchodzi dziś za zabytek architektury polskiej. Ustroń ma prawdziwy skarb.

Sielanka. Ustroń. Spędź czas w najstarszej polskiej karczmie
Źródło zdjęć: © Hachette Polska

W pięknych wnętrzach znajduje się przytulna restauracja, komfortowe pokoje hotelowe i galeria. Restauracja mieści się w pomieszczeniach o różnym charakterze i klimacie. Główna sala z masywnym barem i piecem chlebowym utrzymana jest w stylu szlacheckiego dworku. Uwagę zwraca tu także stary, drewniany strop. W drugiej sali – kominkowej, zgodnie z nazwą, dominuje stary kominek. Kuchnia umiejętnie łączy tradycyjną regionalną kuchnię beskidzką z kuchnią międzynarodową. Na piętrze jest kilka bardzo przytulnych, komfortowych pokoi hotelowych. Sielsko i niedrogo. W galerii zaś można na odjezdnym kupić jakiś drobiazg do domu lub upominek, w postaci gałązki jedwabnych storczyków czy pachnącej świecy, dla bliskiej osoby.

Wybrane z menu:

Bakłażan zapiekany w cieście pod mozarellą

Łosoś z kurkami w śmietanie

Filet z sandacza z warzywami

Kalmary na dzikim ryżu

Sola egzotyczna w owocach

Penne z kurczakiem i pesto sycylijskim

Kaczka w cieście z musem jabłkowym

Eskalopki w sosie cytrynowo-miodowym

Lody waniliowe z gorącymi malinami

Okolica

Istebna *– kościół barokowy z 1792 roku. *Grodziec – pałac późnorenesansowy z końca XVI wieku, wielokrotnie przebudowywany. Koniaków – wieś beskidzka słynąca z koronczarstwa. Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Skoczów – barokowy ratusz z 1791 roku; stare zabytkowe domy; Muzeum Gustawa Morcinka, który w Skoczowie mieszkał od 1921 roku. Ustroń – kościół barokowy św. Klemensa z 1783 roku; doskonały punkt wyjścia na szlaki Beskidu Śląskiego, między innymi na pasmo Czantorii. Wisła – willa Zameczek, należąca niegdyś do prezydenta Mościckiego, dziś własność kancelarii prezydenta RP; klasycystyczny kościół ewangelicki; na zboczach Baraniej Góry, w miejscu źródeł rzeki Wisły rezerwat świerkowy; punkt wyjścia na wycieczki piesze na Baranią Górę, do wodospadu Białej Wisełki, na Kubalonkę.

Sielanka, Ustroń ul. 3 Maja 61 (33) 851 39 93 www.sielanka.ustron.pl info@sielanka.ustron.pl

Dojazd samochodem Drogą nr 941 Skoczów–Wisła

Seria: Miejsca niezwykłe Tytuł: Karczmy, zajazdy, restauracje Autor: Barbara Kaniewska

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)