Trwa ładowanie...

Sindbad wznawia połączenia. Pierwszy kierunek: Niemcy

Po ponad miesięcznej przerwie wracają pierwsze międzynarodowe połączenia autokarowe. Firma Sindbad z Opola potwierdza, że jest gotowa do przyjęcia pasażerów na pokłady swoich autobusów. Z przejazdów przewoźnika można ponownie korzystać od 25 kwietnia.

Share
Sindbad wznawia połączenia. Pierwszy kierunek: Niemcy
d18crw9

Sindbad, w związku z epidemią koronawirusa, w drugiej połowie marca zawiesił wszystkie międzynarodowe połączenia. Jednak opolski przewoźnik poinformował, że uruchomia specjalną ofertę na codzienne, bezprzesiadkowe połączenia z Niemiec. Decyzję podjęto w związku z częściowym znoszeniem obostrzeń dotyczących przemieszczania się, zarówno w Polsce, jak i u naszego zachodniego sąsiada.

Pierwsze przejazdy już w kwietniu

W ostatnim tygodniu kwietnia zaplanowano 5 specjalnych kursów z Niemiec do Polski, relacji Kolonia – Kraków (25, 27 i 30 kwietnia) i Stuttgart – Kraków (27 i 30 kwietnia).

d18crw9

W przypadku połączeń, które będą obowiązywać do końca maja (wtedy ma nastąpić aktualizacja rozkładu jazdy), pojawiły się następujące trasy: Przemyśl – Hamburg oraz Bremen – Przemyśl, Przemyśl – Aachen – Przemyśl, Przemyśl – Stuttgart – Przemyśl, Olsztyn – Bremen – Olsztyn, Olsztyn – Stuttgart – Olsztyn, Olsztyn – Aachen – Olsztyn, Przemyśl – Monachium – Przemyśl.

Pierwszy wyjazd z Polski zaplanowano na 4 maja, a pierwszy wyjazd z Niemiec – na 6 maja. Jak przypomina "Forbes", bilety zakupione w ofercie specjalnej nie podlegają zwrotom, są oferowane w taryfie specjalnej, od której nie są udzielane żadne zniżki.

Pasażerowie będą poddani kwarantannie

Sindbad poinformował, że podróż będzie możliwa z zachowaniem zasad bezpieczeństwa określonych w regulaminie przewozu. Oto, jak brzmią:

• przy zakupie biletu klient zobowiązany jest podać swój numer telefonu kontaktowego oraz adres e-mail, w razie konieczności kontaktu w związku z ewentualnymi zmianami w realizacji kursu,
• do czasu zniesienia restrykcji dot. zachowania dystansu społecznego, gwarantujemy pasażerom podwójne miejsce siedzące w autokarze, ponadto pierwszy rząd za kierowcą pozostaje niedostępny dla pasażerów,
• każdy pasażer ma bezwzględny obowiązek posiadania i podróżowania w maseczce ochronnej,
• pasażer, u którego widoczne będą objawy takie jak wysoka temperatura, kaszel, duszności, nie będzie mógł korzystać z przejazdu,
• na pokładzie każdego autokaru znajdują się środki dezynfekujące do rąk,
• każdy pasażer ma obowiązek zapoznania się (przed podróżą) z wytycznymi dot. możliwości przekraczania granicy oraz zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego (do 3 maja obowiązuje 14-dniowa kwarantanna),
• po każdym kursie autokary podlegają dezynfekcji specjalnymi środkami na bazie alkoholu, a po powrocie na bazę, pojazdy są dodatkowo kompleksowo ozonowane.

d18crw9

Sindbad czeka aktualnie na zielone światło od władz innych krajów, by wznawiać kolejne połączenia autokarowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kierowca stanął na światłach. Już z nich nie ruszył

d18crw9

Podziel się opinią

Share
d18crw9
d18crw9