Trwa ładowanie...

Sprawdź, czy pociąg będzie zatłoczony. Nowa funkcja na stronie PKP Intercity

PKP Intercity wprowadziło nową, przydatną funkcjonalność na swojej stronie internetowej. Od teraz podróżni rezerwując bilety przez stronę przewoźnika mogą sprawdzić, czy dany skład będzie zatłoczony.

Share
Sprawdź, czy pociąg będzie zatłoczony. Nowa funkcja na stronie PKP Intercity
Źródło: Shutterstock.com
d2gc1fp

PKP Intercity co jakiś czas wprowadza nowe udogodnienia w internetowym systemie sprzedaży. Po dodaniu w połowie listopada opcji nabywania biletów na przejazdy z przesiadką, teraz przyszedł czas na kolejną funkcję. Jest nią możliwość sprawdzenia przez internet zajętości miejsc w pociągach.

Z przeprowadzonych przez PKP Intercity badań na grupie ponad 830 osób wynika, że dla blisko 75 proc. podróżnych informacja o tym, jak zatłoczony jest pociąg, ma duże znaczenie w podejmowaniu decyzji o zakupie biletu. Dlatego teraz na stronie przewoźnika przy każdym z połączeń widnieje informacja o frekwencji w danym składzie. W lewym dolnym rogu witryny została umieszczona legenda z wyjaśnieniem każdego oznaczenia.

PKP / zrzut ekranu
Źródło: PKP / zrzut ekranu

Dzięki nowemu rozwiązaniu, podczas planowania podróży pasażer może sam sprawdzić frekwencję w pociągu i zdecydować się na wybór konkretnego połączenia. Jest ona wyświetlana w czasie podejmowania decyzji o zakupie biletu i aktualizowana na bieżąco w systemie. Z funkcjonalności można skorzystać także przy wyborze przejazdu z przesiadką.

Zobacz też: Pendolino wreszcie się przyda. Przybywa linii, gdzie można jechać szybciej

d2gc1fp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gc1fp
d2gc1fp