Stewardesa zaskoczyła internautów. "W mojej pracy są niedozwolone"
Stewardesa PLL LOT opublikowała na TikToku nagranie, w którym zdradza, co w wyglądzie personelu pokładowego jest surowo zabronione. - Czy rzeczywiście stewardesy powinny być tak bardzo sauté? - zastanawia się Anna.
Anna Krukowska jest stewardesą w PLL LOT i wielką miłośniczką podróży. W swoich mediach społecznościowych często dzieli się zdjęciami i nagraniami z całego świata. Pokazuje także, jak wygląda jej praca na pokładzie.
Stewardesa o podręczniku dyscypliny mundurowej
Kilka dni temu na TikToku opublikowała nagranie, które na pierwszy rzut oka mogłoby wielu zaskoczyć. Zamiast swoich jasnych blond włosów, miała bowiem na głowie fiolet, turkus i róż.
- Takie włosy, jak z tym szalonym filtrem, w mojej pracy są niedozwolone - mówi w wideo Anna, dając do zrozumienia, że się nie przefarbowała. Chciała w ten sposób zwrócić uwagę na pewien problem w swojej branży. - Podręcznik dyscypliny mundurowej bardzo jasno mówi, że stewardesa może mieć włosy w naturalnych odcieniach - dodaje.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS4
Nie każdy zna tę zasadę, a to jeszcze nie koniec. Krukowska dodała też, że pracownicy personelu pokładowego nie mogą mieć tatuaży w widocznych miejscach, ani piercingu. - Czy rzeczywiście stewardesy powinny być tak bardzo sauté? - zastanawia się i pyta swoich obserwatorów, czy ich zdaniem linie lotnicze powinny pójść do przodu i pozwolić pracownikom na odrobinę szaleństwa.
Trwa ładowanie wpisu: tiktok
"Dla mnie takie elementy nie mają znaczenia" - napisała jedna z internautek. - "Stewardesa ma się znać na swojej pracy i to jest najważniejsze".
Stewardesy z tatuażami, stewardzi w spódnicach
Warto dodać, że coraz więcej linii lotniczych na świecie pozwala personelowi wyrażać siebie w każdym tego słowa znaczeniu. Mowa m.in. o Virgin Atlantic, Air Baltic, United Airlines oraz Play.
"Zawsze zachęcaliśmy naszych ludzi do bycia sobą, więc niech od dziś pokazują z dumą swoje tatuaże" - brzmiał post na oficjalnym profilu Virgin Atlantic na Twitterze opublikowany 31 maja 2022 r. Cztery miesiące później te same linie poinformowały, że pracownicy wszystkich szczebli mogą do pracy nosić taki mundur, na jaki mają ochotę. Jasno podkreślono, że pracownicy płci męskiej mogą np. chodzić w spódnicach.
Myślicie, że takie zasady w Polsce by się przyjęły?