Trwa ładowanie...

Strajki niemal w całej Europie. Utrudnienia na lotniskach, w metrze i autobusach

Wzmożony ruch na lotniskach w Europie już teraz daje się pasażerom we znaki. A będzie jeszcze gorzej, ponieważ zaczynają się zapowiadane strajki. Dotyczą one nie tylko pracowników lotnisk, ale także transportu publicznego w miastach. Jeśli planujecie podróże w tym czasie, musicie albo uzbroić się w cierpliwość, albo rozważyć zmianę planów wyjazdowych.

Pracownicy wielu europejskich lotnisk będą strajkować, a ich protest będzie przybierał różne formyPracownicy wielu europejskich lotnisk będą strajkować, a ich protest będzie przybierał różne formyŹródło: Adobe Stock
dlgr3j3
dlgr3j3

Wzburzenie pracowników transportu publicznego oraz lotniczego nie maleje. Rozgoryczeni pogarszającą się sytuacją pracownicy organizują akcje protestacyjne, aby wyrazić swoje niezadowolenie z niskich płac oraz złych warunków pracy. Niestety - strajki odbijają się na pasażerach, którzy, udając się na wymarzone wakacje, czekają w ogromnych kolejkach i zmagają się z opóźnieniami.

Włochy

Pracownicy związkowi na lotniskach we Włoszech strajkują 5 lipca. Akcja protestacyjna prowadzona jest na lotniskach w nast. miastach: Bolonia, Crotone, Lamezia Terme, Mediolan, Reggio Calabria, Rzym i Wenecja. Strajki odbywają się o różnych porach dnia. Prawdopodobne są zakłócenia w lotach.

Irlandia

Piloci irlandzkiego przewoźnika narodowego Aer Lingus rozpoczęli strajki już w czerwcu. Akcja trwa do 7 lipca i wiąże się z odwoływaniem poszczególnych lotów. Sytuację trzeba monitorować na bieżąco.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Była konsulem w Japonii. "Najciekawszy zawód świata"

Wielka Brytania

Personel lotniska Londyn-Gatwick także strajkuje w związku ze sporem płacowym. Około 300 pracowników ochrony i obsługi pasażerów będzie strajkować od 12 do 14 lipca i od 18 do 21 lipca. Może to spowodować opóźnienia w przeprowadzanych kontrolach, odprawach bagażu oraz wpływać na obsługę pasażerów potrzebujących specjalnej pomocy.

dlgr3j3

Szkocja

Także związkowcy na lotniskach w Glasgow i Aberdeen zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za strajkiem. Chociaż daty nie zostały jeszcze ogłoszone, lada zdień można również spodziewać się utrudnień.

Francja

Członkowie związku zawodowego CGT-RATP już na początku roku ogłosili siedmiomiesięczny strajk, który z przerwami trać ma aż 9 września. Może on objąć sieć autobusową i metro regionu Ile-de-France na przełomie lipca i sierpnia, co z całą pewnością wpłynęłoby na sytuację podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Senat Francji przyjął 9 kwietnia ustawę, która uniemożliwia planowanie strajków transportowych w określonych okresach każdego roku (w tym w okresie igrzysk) i która wzywa do wcześniejszego ostrzegania o strajkach. Czy jednak w rozemocjonowanym kraju, jakim jest ostatnio Francja, ustawa, która nie została jeszcze przyjęta przez francuskie Zgromadzenie Narodowe, powstrzyma niezadowlonych pracowników transportu? Trudno przewidzieć.

dlgr3j3

Holandia

Rónież w największych miastach Holandii ogłoszono strajk pracowników transportu publicznego, jednak przewidziany jest on dopiero na 12 września. W tym terminie poruszanie się po w Amsterdamie, Hadze i Rotterdamie będzie utrudnione.

Turcja

Kontrolerzy ruchu lotniczego w tureckiej Antalyi również strajkują, o czym mogli się przekonać turyści z Polski, którzy w czasie wakacji bardzo licznie odwiedzają ten kraj. Szacuje się, że akcja protestacyjna ma wpływ na co drugi przylot i odlot z tego lotniska. Ma potrwać do 14 lipca.

dlgr3j3

Źródło: Euronews

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlgr3j3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlgr3j3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj