Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
relaks
Materiały Prasowe
31-03-2023 13:24

SUP to skrót od Stand Up Paddle -wiosłowanie na stojąco

Sport wodny, polegający na pływaniu na specjalnej desce z jednym wiosłem. Ta stosunkowo nowa aktywność jest przeznaczona dla każdego i nie wymaga specjalnych umiejętności. Być może dlatego podbiła serca tak wielu miłośników sportów wodnych w naszym kraju i na świecie. SUP narodził się na początku wieku na Hawajach. Chociaż jego historia sięga kilku tysięcy lat wstecz. Popularność sport ten zyskał w ostatnich latach i niezwykle szybko zdobywa kolejnych wielbicieli. Jest najszybciej rozwijającym się sportem wodnym na świecie i w kraju. W Polsce deskę SUP posiada już ponad 1 milion osób.

Materiał prasowy: Stowarzyszenia "Orłowo przy plaży"
 Źródło: materiały partnera
d1kc6am
d1kc6am

Zalety/korzyści:

POGODOODPORNOŚĆ Ogromną przewagą SUPa w stosunku do innych sportów wodnych jest niezależność od warunków pogodowych tzn. nie trzeba czekać na wiatr lub fale, aby pływać. Na SUP można pływać przy bezwietrznej pogodzie na gładkiej tafli jeziora oraz na wzburzonym morzu, na dość mocnych falach. Pogoda w żaden sposób nie ogranicza tego sportu.

BRAK PRZECIWSKAZAŃ W zasadzie nie istnieją żadne przeciwskazania jak i ograniczenia do uprawiania tego sportu. Liczą się przede wszystkim chęci. To świetna propozycja dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji. Jest doskonałą zachętą i podstawą do uprawiania innych sportów wodnych!

NISKI PRÓG WEJŚCIA Nie wymaga wielkich umiejętności ani specjalnej kondycji, pomimo angażowania niemal wszystkich partii mięśni. Deska SUP to idealna propozycja dla dzieci i osób, które nie mają wystarczającej siły czy umiejętności do uprawiania innych dyscyplin wodnych jak windsurfing czy kitesurfing a marzą aby być surferem!

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

TRENING CAŁEGO CIAŁA i 750 kcal/h Nawet na najspokojniejszych wodach wejście na deskę i płynięcie może być niesamowitym treningiem całego ciała. Używamy ramion do wiosłowania, kręgosłupa do równowagi , a nóg do stabilizacji. Po dodaniu prędkości i nieoczekiwanych zwrotów akcji dla całego twojego ciała będzie to wyzwanie, a twoje mięśnie będą ciężko pracować. Można spalić nawet do 750 kcal w przeciągu 1 h. Nie ma tak wielu innych sportów lub ćwiczeń, które działają prawie na wszystkie grupy mięśni naraz i spalają tak dużo kalorii. To sprawia, że SUP jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce uzyskać formę i schudnąć.

d1kc6am

MIĘŚNIE GŁĘBOKIE Deska SUP rozwija najważniejszą partię mięśni w ciele człowieka -mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację sylwetki, utrzymanie równowagi i prostej postawy ciała. Trening na desce SUP mięśni głębokich nie musi być trudny, ani za długi. Wystarczy nie więcej niż 1,5 h dziennie, na wodzie! Przykłady głównych funkcji mięśni głębokich: utrzymanie prawidłowej postawy ciała, ochrona narządów wewnętrznych, zmniejszenie ryzyka kontuzji i urazów utrzymywanie równowagi, zwiększenie wytrzymałości mięśniowej ciała, stabilizacja sylwetki, wspomaganie innych mięśni zwiększenie efektywności ćwiczeń.

SUPer SPOT w Gdyni-Orłowie! Zapraszamy!

Jesteśmy generacją 3 krzeseł: siedzimy w szkole czy w pracy, w domu jaki i w aucie. Zdrowy kręgosłup to jedno z kluczowych zdrowotnych wyzwań XXI wieku! Permanentne siedzenie jest problemem!

ODSTRESUJ SIĘ W NATURZE Otaczanie się morzem i plażą to jedno z najlepszych uczuć! Mentalny i emocjonalny wpływ bycia blisko natury jest namacalny. Płynąca i falująca woda jest szczególnie korzystna dla umysłu, pozwala uwolnić się od stresu. Aby wejść na deskę SUP szczególnie na fali wymaga koncentracji, więc nie będzie czasu na myślenie o niczym innym np. o problemach. Po treningu można się poczuć jak po powrocie z wakacji. Endorfiny na długo poprawią nastrój, dzięki czemu mamy więcej energi na cały dzień!

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Dlaczego warto pływać na dessce w SUP BAZIEw Gdyni Orłowie:

  • nasz SUPer SPOT znajduje się na plaży w Orłowie wejście nr 18 (przy Scenie Letniej Teatru Miejskiego)
  • jesteśmy otoczeni przez pas zieleni Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego,jest bezpiecznie - mamy łagodne zejście na plażę jak i do wody, piaszczysta plaża i dno, pozbawione kamieni i głazów,
  • jesteśmy blisko mola i klifu w Orłowie, wszystko w zasięgu kilku machnięć wiosłem,
  • posiadamy najlepsze deski i kompletny sprzęt do pływania,
  • mamy szeroki wachlarz pianek,
  • jesteśmy pierwszą akredytowaną szkołą przez Academy of Surfing Instructors w Polsce.
  • wszystkie zajęcia prowadzone są przez dyplomowanych instruktorów ASI z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem
  • akwen, na którym pływamy, stworzony został przez naturę i dzięki temu jest jednym z najlepszych i najpiękniejszych na świecie, idealnie nadaje się do pływania na desce SUP

Startujemy w kwietniu NA PLAŻY. Zapraszamy do SUP BAZY na deskę. Pływaj z Wirtualną Polską w Gdyni-Orłowie!

Materiał prasowy: Stowarzyszenia "Orłowo przy plaży"
d1kc6am
d1kc6am