Trwa ładowanie...

Sylwester w Zakopanem. Szykują się zmiany i utrudnienia

"Sylwester Marzeń" TVP wraca w tym roku do Zakopanego. W związku z organizowaniem w kultowej imprezy, stolicę polskich gór czeka wiele komplikacji. Chodzi m.in. o ograniczenia w ruchu pojazdów. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Władze Zakopanego ostrzegają przed zmianami w organizacji ruchu Władze Zakopanego ostrzegają przed zmianami w organizacji ruchu Źródło: Adobe Stock
d48z55r

Pierwszym napotkanym problemem mogą być zakorkowane ulice i związane z tym utrudnienia w dotarciu do Zakopanego. Władze miasta radzą przyjeżdżającym i wyjeżdżającym do korzystania z dróg alternatywnych do popularnej Zakopianki.

Zakopane - szykują się utrudnienia w ruchu na czas sylwestra

Do wschodniej części Zakopanego można dostać się przez Olczę, a do części zachodniej  przez Czarny Dunajec. Jak poinformowały władze miasta, od piątku wieczorem do niedzieli rano zmianie ulegną trasy przejazdów autobusów komunikacji miejskiej, a niektóre przystanki zostaną wyłączone z obsługi.

d48z55r

Dla ruchu samochodowego zostaną zamknięte ulice: Kościuszki, Staszica, Weteranów Wojny i Zborowskiego. Na Alejach 3 Maja od strony Ronda Solidarności będzie częściowo wyłączana z ruchu, a na miejscu policjanci będą kierowali ruchem. Przy ul. Kamieniec prowadzącej do szpitala na czas imprezy będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy. Z ruchu ma również zostać wyłączony odcinek ul. Krupówki od Alei 3 Maja do skrzyżowania z ul. Zamoyskiego, Witkiewicza i Tetmajera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tam turyści dopisali. "Jesteśmy w 100 proc. obłożeni"

Jeśli okaże się, że dojdzie do bardzo dużego natężenia samochodów i blokowania się ulic, policja zdecyduje o otwarciu szlabanu blokującego przejazd pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Orkana. W razie potrzeby na ten przejazd - przecinający ul. Krupówki - będą kierowane pojazdy.

d48z55r

W centrum miasta zamknięte będą parkingi przy ul. Kościuszki, ul. Staszica, Al. 3 Maja i ul. Sienkiewicza na dolnym odcinku.

Część hoteli może się zamknąć na zimę (zdjęcie ilustracyjne) Adobe Stock
Część hoteli może się zamknąć na zimę (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Adobe Stock, fot: marcin jucha

Otwarcie bram wejściowych do sektorów pod wielką sylwestrową estradą nastąpi w sobotę o godz. 18. Koncert rozpocznie się o godz. 19.50. Wejście na teren imprezy jest bezpłatny.

W sylwestra do Zakopanego będą kursowały dodatkowe pociągi

Nie ma jednak co panikować, bo władze Zakopanego zapowiedziały, że na czas sylwestrowy do stolicy polskich gór będą jeździły dodatkowe pociągi z Trójmiasta, Białego Stoku, Szczecina, Wrocławia oraz Olsztyna.

d48z55r

Na turystów czekać mają również specjalne połączenia Małopolskiego Zakładu Polregio w Krakowie. Po zakończeniu imprezy "Sylwester Marzeń" TVP z Zakopanego będzie można wyjechać w godzinach 1:20, 2:17 oraz 3:05.

Warto pamiętać, że z powodu remontu stacji głównej PKP w Zakopanem ruch pasażerski obsługuje tymczasowy dworzec kolejowy zlokalizowany ok. 2 km od centrum miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d48z55r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48z55r