Trwa ładowanie...

Symbol Dubaju może zmienić oblicze. Spektakularna koncepcja


Jedna z dubajskich firm architektonicznych zaprezentowała projekt, który mógłby zmienić krajobraz miasta i słynnego drapacza chmur Burdż Chalifa. Najwyższego wieżowiec na świecie miałby zostać otoczony wielofunkcyjnym pierścieniem.

Tak może zmienić się krajobraz Dubaju Tak może zmienić się krajobraz Dubaju Źródło: fot. Instagram, fot: znera.space
d2rv42s
d2rv42s

Projekt o nazwie "The Downtown Circle" przygotowany przez firmę ZNera Space to bez wątpienia futurystyczna koncepcja. Pierścień, którym chcą otoczyć Burdż Chalifa, znajdowałby się na wysokości 550 metrów i miał ok. trzech kilometrów obwodu. Konstrukcje podtrzymywałoby pięć filarów. Jak wyjaśniają twórcy, taki obiekt zawierałby zarówno lokale o przeznaczeniu mieszkalnym, jak i handlowym.

- Niektóre komentarze internautów były negatywne, ale - jak ktoś nam niedawno powiedział - co wygląda lepiej: pusty palec czy palec, na którym jest pierścionek? - skomentował w rozmowie z CNN jeden z projektantów, Najmus Chowdry.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Muzeum Przyszłości w Dubaju. Niesamowita atrakcja, którą zachwyca się cały świat

Szybkie kapsuły i strefa zieleni

Zdaniem projektantów "The Downtown Circle" mogłoby być samowystarczalnym miastem. Jego mieszkańcy przemieszczaliby się pomiędzy poszczególnymi punktami za pomocą specjalnych kapsuł, z prędkością nawet 100 km na godz.

d2rv42s

Co ciekawe, jednym z kluczowych elementów tego futurystycznego projektu jest Skypark, czyli pas zieleni łączący wszystkie piętra konstrukcji. Na jego terenie znalazłaby się nie tylko roślinność - taka jak palmy czy drzewa owocowe - ale również wodospad i ośrodki badawcze.

Futurystyczny projekt w duchu eko

Pomysł na stworzenie "The Downtown Circle" powstał w czasie pandemii, kiedy styl życia ludzi się zmienił. Projektanci postanowili na nowo przeanalizować wszystkie kwestie związane z funkcjonowaniem w mieście. - Przyjrzeliśmy się wywozowi śmieci, produkcji żywności, problemom z ruchem ulicznym czy zanieczyszczeniami. Złożyliśmy to wszystko w całość i tak powstała ta koncepcja - stwierdził Nils Remess.

d2rv42s

W projekcie uwzględniono wiele proekologicznych rozwiązań takich jak np. panele słoneczne. Co więcej, twórcy podkreślają, że w filarach podtrzymujących konstrukcje mogłyby znaleźć się urządzenia filtrujące powietrze.

Źródło: CN Traveller, CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2rv42s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rv42s