Trwa ładowanie...

Szwecja. Loty z Polski za 19 zł, a na miejscu brak turystów

Loty do Szwecji należą do najtańszych obsługiwanych przez tanie linie. Z wielu miast w Polsce polecimy za kilkadziesiąt złotych do Göteborga, Malmö czy Sztokholmu. - Turystów na ulicach nie widać, ale miasto tętni życiem od maja - mówi nam Sylwia, która na co dzień mieszka w stolicy Szwecji.

Sztokholm to jedna z najpiękniej położonych stolic w EuropieSztokholm to jedna z najpiękniej położonych stolic w EuropieŹródło: Getty Images
d1yy0ic
d1yy0ic

Loty do Szwecji kupimy już od 19 zł w jedną stronę. Do Sztokholmu polecimy z Gdańska, Warszawy, Katowic, Krakowa i Wrocławia.

Szwecja - Sztokholm Wenecją Północy

Stolica Szwecji potrafi zaskoczyć. Miasto położone na 14 mniejszych i większych wyspach, połączonych ponad 50 mostami, ma swój niezaprzeczalny charakter i trudno pozostać wobec niego obojętnym.

Cały Archipelag Sztokholmski składa się z 24 tys. wysepek, co spowodowało, że stolicę Szwecji zwykło się nazywać Wenecją Północy. Na odwiedzających czeka 80 muzeów, bajkowe Stare Miasto (Gamla Stan) i nietypowe trasy turystyczne. Pośród tylu atrakcji czasem trudno wybrać to, co warto zobaczyć.

d1yy0ic

- Sztokholm tętni życiem od maja. Widać już tłumy w metrze, miasto wygląda jak przed pandemią. Tylko turystów na ulicach raczej nie widać. Pewnie odstraszają ich testy - mówi w rozmowie z WP Sylwia, która mieszka w stolicy Szwecji.

Szwecja - zasady wjazdu

Osoby przyjeżdżające z UE mają obowiązek okazania negatywnego wyniku testu COVID-19 przy wjeździe do Szwecji. Test może mieć maksymalnie 48 godzin od wykonania.

Zatwierdzone są następujące testy COVID-19: test antygenowy, test PCR i test LAMP.

Certyfikat, aby był ważny musi zawierać następujące informacje:

  • Nazwisko osoby, która została przetestowana
  • Czas pobierania próbek
  • Czy wykonywany test jest testem na antygen, testem PCR czy testem LAMP
  • Wynik testu
  • Wystawca certyfikatu
  • Informacje muszą być jasno określone w języku szwedzkim, angielskim, norweskim lub duńskim.

Test muszą okazać również ozdrowieńcy oraz osoby zaszczepione.

d1yy0ic

Z obowiązku okazania testu zwolnione są m.in: osoby, które nie ukończyły 18 roku życia i osoby wjeżdżające do Szwecji z krajów nordyckich, t. j. Danii, Finlandii, Islandii i Norwegii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zdrowe przekąski na Euro 2021. Smaczna inspiracja dla kibiców reprezentacji naszego kraju na mecz Polska-Szwecja

d1yy0ic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yy0ic