Trwa ładowanie...

Tak polują wilki. Leśnicy pokazali niesamowite nagranie

Nadleśnictwo Kolbudy opublikowało w mediach społecznościowych wyjątkowo ciekawe wideo. Widać na nim fragment polowania watahy wilków. "Testowanie byków jelenia" - czytamy w tytule.

Fotopułapka uchwyciła polowanie wilków Fotopułapka uchwyciła polowanie wilków Źródło: Twitter, fot: Lasy Państwowe
d383450
d383450

Autorem jest leśnik Łukasz Chołody. Ciekawe wydarzenie ze świata dzikich zwierząt udało się zarejestrować dzięki fotopułapce zamontowanej na terenie Nadleśnictwo Kolbudy. Na nagraniu najpierw możemy zobaczyć, jak stado jeleni szybko wbiega na leśną polanę. Po chwili zatrzymuje się ono po jej drugiej stronie i przez jakiś czas rozgląda. Nagle zwierzęta ruszają w stronę lasu. Nic dziwnego, bo niemal w tym samym momencie na polanę wbiegają trzy wilki. Jelenie znikają między drzewami, a drapieżniki jeszcze przez chwilę kręcą się na skraju lasu.

"Wilczy test szybkości jeleni" - napisali w opisie nagrania leśnicy z Lasów Państwowych.

Nie tylko jelenie. Pokazali, jak żubry chronią młode

Warto przypomnieć, że całkiem niedawno Lasy Państwowe opublikowały też inne ciekawe nagranie wilkami. Było na nim widać biegające w kółko żubry. Dlaczego zwierzęta zachowują się w taki sposób? To, co wygląda jak zwierzęcy rytuał, w rzeczywistości jest osłoną młodych osobników, które znajdują się w środku stworzonego przez dorosłe żubry okręgu. Młode zwierzęta są w ten sposób chronione przed wilkami, które czyhają na nich w pobliżu, między innymi w okolicznych zaroślach.

d383450

"Taniec radości z nowego pokolenia. A zarazem ochrona potomstwa. Super widok", "Mądre", "Piękny widok" - komentowali internauci.

Wilki w Polsce

Obecnie populacja wilków w Polsce wynosi ok. 2 tys. osobników. Ekolodzy szacują, że w zachodniej części Polski żyje ok. 80-85 grup rodzinnych. Od 1998 r. zwierzęta te podlegają ścisłej ochronie w naszym kraju.

Stada wilków liczą do 20 osobników, zwykle jednak są znacznie mniej liczne, będąc grupą rodzinną składającą się z pary rodzicielskiej, młodych i ewentualnie części wilków z poprzedniego miotu. Zwykle terytorium zajmowane przez watahę to 100-300 km kw., ale wielkość ta zależy od dostępności pokarmu i terenu.

d383450

Źródło: Facebook, Wikipedia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polacy zmienili zwyczaje. "Normą było pięć, sześć dni"

d383450
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d383450