Trwa ładowanie...

Tłumy na lotnisku w Toronto. "To był po prostu chaos"

Ogromne kolejki i zatłoczone strefy bezpieczeństwa stały się synonimem podróżowania z najbardziej ruchliwego lotniska w Kanadzie. Jednak cześć podróżnych może mówić o wyjątkowo koszmarnych doświadczeniach.

Lotnisko międzynarodowe w Toronto Lotnisko międzynarodowe w Toronto Źródło: Adobe Stock, fot: ROBERTO MACHADO NOA
d2a5q29
d2a5q29

Mieszkanka Toronto o imieniu Katie powiedziała w rozmowie z blogto.com, że wydostanie się z lotniska zajęło jej aż trzy godziny. - To był po prostu chaos - skomentowała.

Kolejki i tłumy na lotnisku. Podróż niewiarygodnie się wydłuża

Katie przyleciała do Toronto z Irlandii we wtorek 24 maja o 16:40. Najpierw pasażerowie musieli czekać w maszynie przez ponad godzinę. Jak wyjaśniła kobieta, w tym samym momencie na płycie lotniska pojawiło się wiele samolotów z Europy, co spowodowało opóźniania w odprawie.

Po wyjściu z samolotu Katie dołączyła do setek innych pasażerów w strefie celnej. Kolejka do odprawy była tak długa, że owinęła się wokół budynku. Jednak na tym kłopoty kobiety się nie skończyły, ponieważ bagaże z różnych lotów zostały umieszczone na tej samej taśmie. Po odnalezieniu walizki na Katie czekała jeszcze kolejka do wyjścia ze strefy bagażowej.

d2a5q29

- Od momentu lądowania do wyjścia z lotniska minęły prawie trzy godziny, co było dość frustrujące - powiedziała.

Lotnisko komentuje

Zarząd portu lotniczego w Toronto wydał na początku tego miesiąca oświadczenie w sprawie wydłużonego czasu oczekiwania pasażerów i opóźnień.

W oświadczeniu czytamy, że aby zapobiec poważnym zatorom w ruchu pasażerskim, pracownicy lotniska i linii lotniczych są zmuszeni do przetrzymywania pasażerów w samolotach i celowo wstrzymują przepływ podróżnych do hali odpraw celnych.

d2a5q29

Jak podkreślono, władze lotniska mają świadomość, że sytuacja ta jest niewiarygodnie frustrujący dla pasażerów.

Źródło: blogto.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Koniec z tanim wyjazdami last minute? Ekspertka nie ma złudzeń

d2a5q29
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a5q29