Trwa ładowanie...

Tu bije zimowe serce Polski. Najpopularniejsze miejsca na narty

Najbardziej wyjątkowe miejsce na zimowej mapie Polski to Zakopane – tak twierdzi niemal co trzeci Polak. Wśród najbardziej znanych ośrodków narciarskich wymieniają także Szrenicę, Jaworzynę Krynicką i Palenicę. Prym wiedzie jednak Kasprowy Wierch – jego znajomość deklaruje aż 86 proc. zapytanych osób.

Share
Tu bije zimowe serce Polski. Najpopularniejsze miejsca na narty
Źródło: Shutterstock.com
dvf87zx

Rodzime zimowe kurorty cieszą się niesłabnącą popularnością – jak pokazuje badanie Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS dla PKL, co drugi narciarz odwiedzi w tym roku polskie góry. Na miłośników sportowych szaleństw czekają liczne ośrodki zapewniające zimowe atrakcje. Najbardziej rozpoznawalnym ośrodkiem narciarskim z południa Polski jest Zakopane, a tam szczególnie ceniony jest Kasprowy Wierch. Znajomość tego miejsca deklaruje ponad 86 proc. pasjonatów jazdy na nartach czy snowboardzie. Więcej niż sześciu na dziesięciu zapytanych zna także ośrodek w Krynicy – Jaworzynę Krynicką. Z kolei Palenica w Szczawnicy jest popularna dla 57,4 proc. uczestników badania.

Królestwo zimy na Kasprowym Wierchu

Najbardziej znane ośrodki narciarskie mogą poszczycić się dobrą infrastrukturą, naśnieżonymi stokami i profesjonalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi. Jednak to nie wszystko – niektóre kurorty przyciągają turystów także dodatkowymi atrakcjami. Na Kasprowym Wierchu jest to np. narciarskie Centrum Testowe, które zostało otwarte w lutym 2017 r. Miłośnicy sportów zimowych mogą przetestować wypożyczone narty na trasach w Dolinie Goryczkowej oraz w Gąsienicowej gdzie w cenie skipassu udostępniono slalom z pomiarem czasu. Na trasie można sprawdzić swoje umiejętności, a nawet podjąć się rywalizacji w gronie rodziny czy znajomych. To jednak nie koniec atrakcji na najbardziej znanym polskim szczycie.

dvf87zx

W budynku górnej stacji kolei Kasprowy Wierch znajdziemy sklep, w którym poszukiwacze pamiątek znajdą atrakcyjne ubrania i gadżety z kolekcji Kasprowy Wierch. Po przygodach na śniegu można zaopatrzyć się tam w bluzę albo czapkę z zabawnym hasłem czy wyjątkowy kubek, który będzie przypominać o zimowym wypadzie w góry.

Swoją radością można podzielić się także z bliskimi – wystarczy wysłać tradycyjne pozdrowienia wykorzystując do tego najwyżej położoną skrzynkę pocztową w Polsce. Kartki i znaczki, które zostały wykonane na specjalne zamówienie Polskich Kolei Linowych, można znaleźć na szczycie w sklepie z pamiątkami.

Jaworzyna Krynicka dla każdego

Bardzo atrakcyjnym miejscem dla miłośników białego szaleństwa jest ośrodek Jaworzyna Krynicka. Jeśli chodzi o ofertę zdecydowanie depcze po piętach zimowej stolicy Polski. Również tu narciarze mogą skorzystać z Centrum Testowego, wypożyczalni nowoczesnego sprzętu oraz trasy zjazdu slalomem. Do dyspozycji fanów mocniejszych wrażeń na śniegu jest Krynistler Snowpark - największy tego typu obiekt w Polsce. W tym roku odwiedzający znajdą tam przeszkody o różnym stopniu trudności – zarówno dla wytrawnych znawców jazdy freestyle, jak i dla początkujących.

Na osoby, które dopiero zaczynają przygodę z narciarstwem czeka Szkoła Jaworzyna Ski&snowboard. Oficjalna szkoła stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka oferuje szkolenia nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, prowadzone przez doświadczonych instruktorów i trenerów. Korzystający ze szkoły uczniowie mogą liczyć na bramki pierwszeństwa przy wyciągach, czy wydzielone miejsca treningowe do szkolenia najmłodszych.

Niesforni turyści w Zakopanem. Zobacz wideo!

dvf87zx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvf87zx
dvf87zx