Trwa ładowanie...

Turyści odwiedzający Gdańsk poważnie zaniepokojeni. Czerwone flagi na ulicach

Turyści oraz mieszkańcy Gdańska są w ostatnich dniach lekko zdezorientowani. W kilku punktach miasta można zobaczyć nazistowskie symbole, w tym wielkie czerwone flagi ze swastykami, zwisające m.in. z okien kamienic na Głównym Mieście.

W Gdańsku trwają zdjęcia do filmu, którego akcja toczy się w 1940 rokuW Gdańsku trwają zdjęcia do filmu, którego akcja toczy się w 1940 rokuŹródło: Materiały prywatne
d1jp1de
d1jp1de

Zarówno mieszkańcy Trójmiasta, jak i odwiedzający okolice nadmorskie odczuwają lekkie zmieszanie, gdy spacerują przez zabytkowe części Gdańska. Od kilku dni z kamienic m.in. przy ul. Chlebnickiej czy Św. Ducha zwisają wielkie czerwone flagi ze swastykami, a po ulicach przechadzają się żołnierze w mundurach z okresu II wojny światowej.

Oczywiście uważny obserwator natychmiast zauważy, że ludzie w strojach sprzed blisko 80 lat to aktorzy, a dekoracje kamienic, stragany, samochody itp. to w rzeczywistości scenografia filmowa. Całe to zmieszanie powstało za sprawą zdjęć do filmu "Zatoka szpiegów" realizowanego przez Akson Studio dla Telewizji Polskiej.

O czym jest film?

Akcja filmu toczy się w 1940 roku. Plenerami do wydarzeń są m.in. ulice: Chlebnicka, Łąkowa, Św. Ducha, Królikarnia (na terenie Głównego oraz Dolnego Miasta w Gdańsku) oraz na ulicach Witkiewicza, Grottgera i Żeromskiego na terenie dzielnicy Oliwa. Film zaplanowany jest jako 9-odcinkowy serial. W rolach głównych zobaczymy m.in. Bartosza Gelnera i Mariusza Bonaszewskiego.

d1jp1de

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Atak zamachowca na wyspie. Turyści są bezpieczni

Producenci filmu, gdy zorientowali się, że przechodnie reagują na zmiany w wyglądzie miasta niepokojem, rozwiesili tabliczki informacyjne o następującej treści:

"Widoczne tu symbole nawiązujące do ideologii II Rzeszy, używane są do zdjęć filmowych, wyłącznie w celu rekonstrukcji realiów historycznych, na potrzeby artystyczne. Nie mamy na celu obrażania uczuć i nie propagujemy faszyzmu, nazizmu, komunizmu ani jakiegokolwiek ustroju totalitarnego ani związanych z nimi ideologii".

d1jp1de

Specjalna atrakcja turystyczna

Dla wielu ludzi zdjęcia filmowe realizowane w różnych zakątkach kraju są specjalną atrakcją turystyczną. Trójmiasto pod tym względem dostarcza im wielu powodów do odwiedzin. Zdjęcia do "Zatoki szpiegów" w Gdańsku potrwają do 12 maja, a od 16 maja ekipa przeniesie się do Gdyni.

d1jp1de

W mediach społecznościowych pojawiło się wczoraj mnóstwo zdjęć z planu filmowego. Szczególną popularnością cieszyły się historyczne szyldy oraz stare pojazdy.

Natomiast od 18 maja do 6 czerwca w Trójmieście będzie kręcony serial "Sloborn".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1jp1de
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jp1de