Trwa ładowanie...

Turyści zabrali do auta małego łosia. Zawieźli go na posterunek policji

W USA głośno o kolejnym incydencie z udziałem turystów i dzikich zwierząt w parku Yellowstone. Strażnicy poinformowali, że na posterunek policji w Montanie ktoś przywiózł samochodem osobowym... nowo narodzonego łosia.

Park Yellowstone zamieszkuje liczna populacja łosiPark Yellowstone zamieszkuje liczna populacja łosiŹródło: Adobe Stock, fot: @2022 Richard Keller - withmephotography.com
d4lzd56
d4lzd56

Strażnicy Yellowstone National Park mają ostatnio pełne ręce roboty. W ciągu ostatnich tygodni turyści wykazują się wyjątkową nieodpowiedzialnością, gdy np. podchodzą do bizonów.

Turyści spakowali łosia do auta

Teraz ponownie strażnicy ostrzegają przed zbliżaniem się do dzikiej zwierzyny po incydencie, w którym ktoś przyniósł małego łosia na lokalny posterunek policji.

Oficjele parku informują, że podczas długiego weekendu związane z Dniem Pamięci, ludzie podróżujący drogą krajową 191 w parku zauważyli małego łosia. Spakowali go do samochodu, a następnie dostarczyli na posterunek policji w West Yellowstone, w stanie Montana.

d4lzd56

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Jak podróżuje się po Meksyku? "Nie można się znudzić"

Nie jest jasne, co stało się ze zwierzęciem po oddaniu go na policję. Urzędnicy parku podali zaś, że łoś później uciekł do lasu, a jego stan zdrowia nie jest znany.

Ostatnie zdarzenia w parku

Incydent z łosiem nie jest pierwszym w ostatnim czasie. Mniej niż tydzień temu funkcjonariusze Yellowstone informowali, że pewien mężczyzna celowo zakłócił spokój młodego bizona, co doprowadziło do jego śmierci. Turysta z Hawajów niedawno przyznał się do winy, co poskutkowało nałożeniem grzywny.

Jeden z gości parku Yellowstone znęcał się nad nowo narodzonym bizonem Yellowstone National Park
Jeden z gości parku Yellowstone znęcał się nad nowo narodzonym bizonem. Zwierzę trzeba było uśpićŹródło: Yellowstone National Park

Chociaż nie stwierdzono zamiaru wyrządzenia szkody, personel Yellowstone zauważył, że młody bizon chciał zaprzyjaźnić się z ludźmi i podążać za samochodami, co stanowiło zagrożenie. Strażnicy próbowali ponownie połączyć młodego bizona z stadem, jednak nie odnieśli sukcesu z powodu odrzucenia przez stado potomka.

d4lzd56

Kolejne zajście miało miejsce na początku maja. Turysta prawie został stratowany przez bizona po tym, jak próbował go pogłaskać.

Strażnicy parku przestrzegają turystów

Strażnicy Parku Narodowego przypominają odwiedzającym, aby nigdy nie zbliżali się do dzikiej zwierzyny. Federalne przepisy nakazują utrzymywanie odległości co najmniej 25 jardów (ok. 23 metrów) od dzikiej zwierzyny, takiej jak łosie, bizony i jelenie, oraz co najmniej 100 jardów (ok. 92 metry) od niedźwiedzi i wilków.

d4lzd56

Yellowstone National Park przyciąga rocznie ponad 3 miliony odwiedzających i jest jednym z ponad 400 obiektów zarządzanych przez System Parków Narodowych.

Źródło: Foxweather.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lzd56
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lzd56