Trwa ładowanie...
d2qnudu
wielka brytania
10-03-2008 12:30

Tysiąc Robin Hoodów w Nottingham

Światowy rekord w kategorii przebrania za Robin Hooda padł w Nottingham. W jednym dniu stawiło się na miejscowym zamku 1119 ludzi w stroju legendarnego rabusia. Poprzedni rekord wynosił 607 osób.

d2qnudu
d2qnudu

_ Światowy rekord w kategorii przebrania za Robin Hooda padł w Nottingham. W jednym dniu stawiło się na miejscowym zamku 1119 ludzi w stroju legendarnego rabusia. Poprzedni rekord wynosił 607 osób. _

Zlot Robin Hoodów, którego inicjatorem był obecnie urzędujący szeryf Nottingham, opisał w sobotę portal internetowy BBC News.

Chętni do bicia rekordu przybywali na zamek odziani w ustalone regulaminem minimalne elementy stroju: kapelusz z piórkiem, zieloną lub brązową tunikę ze spodniami oraz skórzane obuwie.

\"W biciu rekordu Robin Hooda chodzi o to, że każdy może wziąć w nim udział, każdy jest mile widziany, o ile jest przygotowany, by nieco zrobić z siebie głupka\" - wyjaśnił organizator imprezy Dave Green.

Ponad tysiąc przygotowanych na to Robin Hoodów rywalizowało o nagrody przyznawane w różnych kategoriach wiekowych i bawiło się przy dźwiękach kapeli grającej średniowieczne melodie.

(PAP)

awl/

d2qnudu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnudu