Trwa ładowanie...
moda

Ubierz obciachowy świąteczny sweter, a do samolotu wejdziesz bez kolejki. Takie rzeczy tylko w USA

Choć amerykański National Ugly Holiday Sweater Day, czyli dzień brzydkiego świątecznego swetra, sam w sobie jest nietypowy, to linie lotnicze Alaska Airlines postanowiły w jeszcze bardziej nietypowy sposób go uczcić. I nie chodzi tylko o świąteczne hity, które mają rozbrzmiewać w okolicy bramek na lotnisku.

Share
Ubierz obciachowy świąteczny sweter, a do samolotu wejdziesz bez kolejki. Takie rzeczy tylko w USA
Źródło: Shutterstock.com
d4aanwk

Każdy pasażer w świątecznym swetrze, który 15 grudnia pojawi się na lotnisku przy bramce Alaska Airlines, Virgin America i Horizon Air (te linie należą do jednego przewoźnika), zostanie wpuszczony na pokład w pierwszej kolejności - 15 minut przed pozostałymi. Niby nic, a jednak cieszy. Świąteczne swetry, kiedyś uznawane za symbol obciachu od kilku lat są obowiązkowym trendem w grudniu. Każdy chce mieć w szafie wdzianko z podobizną Mikołaja, renifera czy chociaż płatkami śniegu. A jeśli przy okazji coś miga, świeci lub ma odrobinę brokatu, to już w ogóle pozazdrościć!

Alaska Airlines to szósta największa linia lotnicza w USA. W grudniu organizuje jeszcze inną nietypową akcję - lot na Biegun Północny dla grupy dzieci. Niektóre maluchy dzięki temu mają okazję pierwszy raz w życiu znaleźć się na pokładzie samolotu, który dodatkowo jest obsługiwany przez świątecznie ubrany personel pokładowy. Nie lecą jednak na koniec świata, ale są zabierane w krótką podróż do miejsca, które jest zaaranżowane na fantazyjną, świąteczną krainę.

Pomysł ze swetrami już znalazł poklask w sieci, ale internauci żartują, że personel pokładowy może mieć problem, jeśli wszyscy pasażerowie pojawią się w świątecznych swetrach. Wówczas tylko rodziny z dziećmi i osoby uprzywilejowane miałyby pierwszeństwo, czyli jak zwykle. Linie podkreśliły, że poziom obciachu swetra nie będzie miał wpływu na kolejność wpuszczania na pokład.

d4aanwk

15 grudnia warto śledzić media społecznościowe i wpisywać hasztagi: #UglySweaterDay i #MostWestCoast.

Zobacz, co kryje największy samolot pasażerski na świecie:

d4aanwk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aanwk
d4aanwk