Trwa ładowanie...
holderName

Upały w Wiosce Świętego Mikołaja. W wodzie chłodzą się nawet renifery

Od kilku dni Europejczykom dokuczają potworne upały. Remedium na słoneczny żar mogą być lody, lemoniada albo orzeźwiająca kąpiel. W Finlandii na plażę oprócz ludzi przychodzą także… renifery.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Upały skłaniają mieszkańców Finlandii do szukania orzeźwienia w wodzie
Upały skłaniają mieszkańców Finlandii do szukania orzeźwienia w wodzie (instagram.com/ siperia)
holderName

Nieprawdopodobnie wakacyjny klimat i temperatury momentami przekraczające\* nawet 30 st. C\* w Wiosce Świętego Mikołaja to absolutny fenomen. Do krainy śniegu zawitało prawdziwe lato, a panujące tam od kilku dni upały absolutnie zaskoczyły mieszkańców. W najbliższych dniach temperatury w Rovaniemi wahać się będą od \* 22 do 29 st. C*. Takiej pogody nie było od lat. Próby oswojenia lata na kole podbiegunowym mogą być jednak trudne, ponieważ jest tam ono całkowitą anomalią.

 google.com
(google.com)

Podobne temperatury zanotowano w Szwecji i Norwegii, gdzie ludzie również próbują walczyć z uderzeniami gorąca

- Jest tak gorąco, że wykupiono chyba wszystkie klimatyzatory i wiatraczki w okolicy. Ludzie starają się pić dużo napoi, śpią przy otwartym oknie, kąpią się w jeziorach i biorą kilka razy dziennie zimny prysznic – mówi Abraham Adjemian z położonego w środkowej Szwecji Västerås.

holderName

Wczoraj na koncie jednego z użytkowników Instagrama pojawiło się zdjęcie, na którym widać jak grupa trzech reniferów w towarzystwie turystki chłodzi się na brzegu wody w Rovaniemi. Zdjęcie jest naprawdę urocze, tym bardziej, że ani plażowicze ani renifery nie są skonsternowani wzajemną obecnością. Jak widać w momentach kryzysowych zarówno ludzie, jak i nawet najbardziej zimowe zwierzęta mogą wspólnie moczyć się w wodzie w upalny lipcowy dzień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Trzeci biegun Marka Kamińskiego

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName