Trwa ładowanie...

USA. Dwa goryle w ZOO w San Diego chore na COVID-19

W San Diego w Kalifornii odnotowano pierwszy przypadek przeniesienia SARS-CoV-2 na małpy człekokształtne. Gubernator Kalifornii, Gavin Newsom poinformował 11 stycznia, że dwa goryle w ogrodzie zoologicznym w San Diego w USA uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Share
Zdjęcie goryla, zrobione w zoo w San Diego, USA
Zdjęcie goryla, zrobione w zoo w San Diego, USAŹródło: Getty Images
d36nysu

Jak tłumaczy gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, źródło zakażenia goryli koronawirusem nie zostało jeszcze ustalone. Nie wiadomo, czy wirus przeniósł się między zwierzętami, czy z ludzi na małpy. Istnieje jednak podejrzenie, że podopiecznych zoo zaraził jeden z opiekunów, który COVID-19 przechodził bezobjawowo.

USA - goryle zakażone koronawirusem

Decyzja o przeprowadzeniu testów na obecność koronawirusa została podjęta po tym, jak u zwierząt zaobserwowano objawy charakterystyczne dla COVID-19. Jak podaje agencja PAP, pracownicy ogrodu zoologicznego zapewniają, że na terenie ogrodu zoologicznego przestrzegane były restrykcje epidemiczne.

d36nysu

Dyrekcja ZOO w San Diego wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że goryle zakażone koronawirusem czują się dobrze, a jedynym dającym się zwierzętom we znaki symptomem chorobowym jest duszący kaszel.

USA - zoo z chorymi gorylami zostało objęte kwarantanną

"Wyniki testu potwierdzają obecność SARS-CoV-2 u niektórych goryli i nie wykluczają obecności wirusa u innych zwierząt. Ta część zoo jest objęta kwarantanną. Mamy nadzieję na całkowite wyzdrowienie zwierząt" - zapewnia dyrekcja zoo w opublikowanym oświadczeniu.

Goryle nie są jedynymi zwierzętami, u których zdiagnozowano obecność koronawirusa. Wcześniej wykryto go m.in u kilku lwów i tygrysów w zoo w Nowym Jorku oraz czterech lwów w zoo w Barcelonie. Pojawiał się także u zwierząt domowych.

Dwumetrowa bestia na plaży. Przerażające odkrycie w USA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d36nysu

Podziel się opinią

Share
d36nysu
d36nysu