Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Albania otwiera granice

Od 1 czerwca granice lądowe Albanii są otwarte dla obcokrajowców, również odwiedzających ten kraj w celach turystycznych. Kiedy będziemy mogli polecieć tam samolotem?

Tirana w czasie pandemiiTirana w czasie pandemiiŹródło: Getty Images
d207rhu
d207rhu

Na spędzenie wakacji w Albanii z roku na rok decyduje się coraz więcej polskich turystów. Ten niewielki bałkański kraj oferuje podróżującym długie kilometry piaszczystych plaż, ciepłe i czyste morze oraz wspaniałe zabytki i piękne krajobrazy.

Albania otwiera granice

Zgodnie z rozporządzeniem z 29 maja br. Rząd Republiki Albanii podjął decyzję o otwarciu granic lądowych tego kraju od 1 czerwca. Od tego czasu znów możemy swobodnie wjeżdżać na teren Albanii środkami transportu. Zniesiony został obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Nadal ograniczony jest międzynarodowy ruch lotniczy. Ponieważ Albania nie należy do krajów członkowskich Unii Europejskiej, nie ustalono jeszcze daty wznowienia połączeń lotniczych z Polski do tego kraju. Wiele wskazuje jednak, że podróż samolotem do Albanii będzie możliwa już lipcu. Rekomendację otwarcia granic poza UE od 1 lipca przedstawiła krajom członkowskim Komisja Europejska.

d207rhu

– Otrzymujemy pierwsze sygnały od biur podróży o możliwości wznowienia lotów czarterowych do Albanii od połowy lipca – mówi Klaudyna Fudala z Wakacje.pl. - Ze względu na zmienione warunki w tym roku biura rozszerzyły też ofertę z dojazdem własnym, również do Albanii.

Za tygodniowy wypoczynek w Albanii z pełnym wyżywieniem i w opcji z dojazdem własnym zapłacimy od 1500 zł za osobę. Ceny wycieczek z przelotem samolotem i hotelem z all inclusive rozpoczynają się od 2000 zł.

Wakacje w Albanii – obecne wytyczne

Od początku czerwca znów czynne są parki i tereny zieleni, a także place zabaw dla dzieci i siłownie. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Ambasady RP w Tiranie, od 1 czerwca dopuszczono otwarcie plaż dla gości hotelowych, a od 6 czerwca – plaż publicznych, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Wakacje 2020. Taniej za granicę, ale ofert będzie mniej

d207rhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d207rhu