Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Dokąd można pojechać pociągiem za granicę?

22 czerwca PKP przywróciło kursowanie pociągów na trasach międzynarodowych. Pierwszy pociąg z Warszawy wyruszył do Berlina. Podpowiadamy, gdzie możesz się jeszcze wybrać.

Dworzec PKP w Krakowie (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Image)Dworzec PKP w Krakowie (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Image)Źródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
d1b8a6u
d1b8a6u

Nareszcie można znowu pojechać pociągiem z Polski za granicę. To świetna informacja dla osób, które nie przepadają za podróżami lotniczymi.

PKP - wracają połączenia międzynarodowe

22 czerwca pierwsze pociągi wyruszyły do Berlina. Na tym jednak nie koniec. Składy z Warszawy do Wiednia (EIC Polonia i EIC Sobieski) również rozpoczęły kursy. Tego samego dnia uruchomiono skład IC Silesia ze stolicy do Ostrawy oraz IC Cracovia z Pragi do Krakowa. Ponadto z Wiednia do Katowic będzie można podróżować pociągiem IC Moravia, a z Grazu do Przemyśla pociągiem IC Porta Moravica. Połączenie Ostrawy z Przemyślem zapewni TLK Galicja.

Natomiast od 27 czerwca regularnie zaczną kursować pociągi z Gdyni do Berlina i Żylina (Słowacja).

d1b8a6u

PKP sukcesywnie będzie przywracało połączenia międzynarodowe w relacjach do Niemiec, Czech, Austrii, Węgier i Słowacji. Szczegółowy wykaz uruchamianych pociągów międzynarodowych dostępny jest na stronie intercity.pl w zakładce: Aktualna dostępność pociągów PKP Intercity.

Reżim sanitarny w pociągach

Wszystkie składy są regularnie dezynfekowane i czyszczone. Przede wszystkim w tych miejscach, z którymi styka się podróżujący - m.in. klamki, uchwyty, przyciski czy toalety. Przewoźnik przypomina również o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad ostrożności obejmujących m.in. zasłanianie ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży.

Źródło: PKP Intercity

Nowe trasy, szybsze pociągi. PKP PLK modernizuje linie kolejowe w całej Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1b8a6u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b8a6u