Trwa ładowanie...

Wakacje 2020: gdzie będzie można jechać? Wiceminister wymienił kraje

Opcje wakacyjnych wyjazdów są w tym roku znacznie ograniczone. Nie wiadomo, czy zagraniczne wycieczki będą w tym roku możliwe. Wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy, zdradza szczegóły związane z bezpiecznymi kierunkami.

Wakacje 2020: gdzie będzie można jechać? Wiceminister wymienił krajeŹródło: Getty Images
dyq4yn9
dyq4yn9

Zagraniczne wycieczki oraz kolonie i obozy dla dzieci nadal stoją pod znakiem zapytania. Wiceminister rozwoju, specjalizujący się w branży turystycznej jest zdania, że planując najbliższe wakacje, powinniśmy obserwować liczbę zachorowań na koronawirusa w danym kraju. Z powodu obostrzeń liczba możliwych kierunków wakacyjnych może być w tym sezonie znacznie ograniczona.

"Tylko do państw Grupy Wyszehradzkiej, czyli na Węgry, Słowację i do Czech. Zachorowalność w tych państwach, podobnie jak w Polsce, jest niska, więc ryzyko zachorowania nie jest tam dziś tak duże jak na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych" – mówił Andrzej Gut-Mostowy w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Wiceminister rozwoju poruszył również kwestię kolonii i obozów dla dzieci. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski twierdził jeszcze niedawno, że ich realizacja może być w tym roku niemożliwa. Andrzej Gut-Mostowy uważa zaś, że przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, ta forma wakacyjnego odpoczynku może być możliwa do zorganizowania.

dyq4yn9

Bony turystyczne 1000+

W ramach wsparcia dla krajowej branży turystycznej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała wprowadzenie bonów turystycznych 1000+. Będą mogli z nich skorzystać pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę i niezarabiający więcej niż przeciętne wynagrodzenie (5200 zł brutto w 2020 r.)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Polacy przyparci do muru. Restauracje i podmioty z branży hotelarskiej już ogłaszają upadłość

dyq4yn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyq4yn9