Trwa ładowanie...
d40n65f

Wakacje 2020. Polacy oszczędzają pieniądze na czarną godzinę

Wydawać by się mogło, że Polacy tłumnie ruszyli na wakacyjne podboje. Okazuje się jednak, że ponad 40 proc. naszych rodaków rezygnuje z podróży oraz wyjść na wydarzenia kulturalne. Oszczędzamy na wypadek kryzysu spowodowanego kolejnym atakiem koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy rezygnują z zagranicznych wakacji
Polacy rezygnują z zagranicznych wakacji (East News, Fot: Wojciech Strozyk)
d40n65f

Obecność koronawirusa potwierdzono jak dotąd u ponad 36 tys. osób w Polsce. Śmierć poniosło więcej niż 1,5 tys. pacjentów, a chorych wciąż przybywa. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez resort zdrowia, tylko w środę przybyło w kraju 277 nowych zakażeń, a w wyniku Covid-19 zmarło 15 kolejnych osób. Polacy obawiają się o dalszy rozwój sytuacji.

Jak podaje Rzeczpospolita, z najnowszych badań ARC Rynek i Opinia wynika, że aż 76 proc. naszych rodaków martwi się, że nastąpi ponowny atak koronawirusa, a 55 proc. przyznaje, że te zmartwienia mają wpływ na ich codzienne decyzje.

d40n65f

Polacy nie planują podróży zagranicznych

Polacy, przygotowując się na drugą falę zachorowań, obniżają jakość swojego życia i rezygnują z wakacyjnych przyjemności. Aż 56 proc. badanych nie planuje podróży zagranicznych, 42 proc. oszczędza pieniądze na gorsze czasy, a 36. proc. respondentów rezygnuje z zakupu biletów na wydarzenia kulturalne.

Część Polaków, aby zmniejszyć ilość wydawanych pieniędzy, zdecydowała się na uprawę własnych warzyw i owoców. Niektórzy myślą nawet o zakupie działki na wypadek kolejnego lockdown'u. Warto mieć jednak na uwadze, że wakacje w kraju mogą wynieść nas nawet więcej niż wakacje za granicą.

Źródło: "Rzeczpospolita"

d40n65f

Wakacje 2020. Jak nie dać się naciągnąć na nieuczciwy nocleg

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40n65f

Podziel się opinią

Share
d40n65f
d40n65f