Trwa ładowanie...
d40n65f

Wakacje 2020. Tłumy na szlaku. Akcja #WeekendBezŚnieżki nie pomogła

Karkonoski Park Narodowy rozpoczął akcję #WeekendBezŚnieżki, by odciążyć szczyt od zadeptujących go turystów. Mimo to akcja przegrała z piękną pogodą, a na szlaku... tłumy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wakacje 2020: Tłumy na szlaku
Wakacje 2020: Tłumy na szlaku (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d40n65f

"Jeśli ktoś się wybiera na Śnieżkę, to warto wiedzieć, że niekiedy na szlaku na szczyt jest naprawdę tłoczno" – brzmi komunikat Karkonoskiego Parku Narodowego.

Wakacje 2020. Tłumy w Karkonoszach

Karkonoski Park Narodowy informuje, że dziennie Śnieżkę zdobywa nawet 10 tysięcy osób. W ten weekend pogoda zachęcała, aby zdobyć szczyt i tłum na szlaku nie odstraszał kolejnych przybywających. Okazuje się, że akcja #WeekendBezŚnieżki, która ma na celu zachęcenie piechurów, by korzystali z innych szlaków i atrakcji Karkonoszy, nie do końca się sprawdziła.

d40n65f

Jeśli ktoś wybiera opcję kolejki, również musi uzbroić się w cierpliwość. Ostatnio pisaliśmy, że aby wjechać na szczyt Śnieżki, trzeba odstać w kolejce nawet 2,5 godziny. Okazuje się również, że niektórzy piechurzy zapomnieli o pandemii koronawirusa. Ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. O zachowaniu odpowiedniego dystansu można tutaj zapomnieć.

"W sumie staliśmy 2,5 godziny, żeby wjechać na górę, i godzinę, żeby z niej zjechać. Oczywiście brak zachowania odstępu i maseczek" – napisała wówczas jedna z czytelniczek.

Wakacje 2020. Szczyt Śnieżka

Śnieżka zlokalizowana jest w pobliżu jednego z największych ośrodków turystycznych Karkonoszy, czyli Karpacza. Stanowi charakterystyczny punkt tamtejszego krajobrazu, tak, jak Giewont w Zakopanem. Dlatego przyciąga turystów praktycznie o każdej porze roku. Śmiało konkuruje z Tatrami oraz Bieszczadami. Co zresztą widać na załączonym obrazku.

d40n65f

Wysypaliśmy górę śmieci w centrum Warszawy. Zobacz reakcje przechodzących osób

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40n65f

Podziel się opinią

Share
d40n65f
d40n65f